Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 25-05-04, 13:38
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Καλώς ήλθες στην παρέα μας φανταρ...εεεε ρηφα ήθελα να πω.

χμμμ 1300 λιτρα.. ενδιαφερον. πολυ θα ήθελα να το δώ απο κοντα ή εστω απο φωτογραφια...
Μια περιγραφη/διαγραμμα του εξοπλισμου που καθετε απάνω του είναι πιθανόν να υπάρξει;

Τώρα το θέμα μας...
Mantis Shrimp
χμμμμμμμ
έαν θές θα τις "καθαρίσεις" τότε και έγω θα πρότεινα την τεχνική με τις όποια πιάνεις τον φαραω (το σκουλικι) . Θελει υπομονη βεβαια και σκοτάδι (αντε κοκκινο φώς) . Ειναι στην ουσια μια παραλλαγή της τεχνικης του Νικου με το φαγητο απλα περιμένεις πάνω απο το ενυδρειο με ένα μακρυ ξυλο με 3 σακοράφες χωμενες στην άρκη του ( καταλήγεις να έχεις κατι σας καμάκι δηλαδη) . Αυτο το έχεις να αιωρηται πανω απο το "δωλομα" έτσι ώστε να μην τρομαξει το ζώντανο... με το που αρχισει να τρώει
it's Souvlaki time!
ναι ναι ακρως βαρβαρικο! και στο περιέγραψα πολυ ζώντανα γιατι ναι είμαι ένοχός
και θέλω να τρομαξεις απο την όλη περιγραφώμενη διαδικασια :-

Ομολογω οι λογοι μου είναι ακρως ιδιοτελεις!

Εχω το ενυδρέιο... Εχω τον βράχο.... έχω το νέρο.....

(εστησα ενα καραντινας το ΣΚ Νικο αν αναρωτιέσαι )

Το μονο που λείπει είναι ο "διαολος" εε το μαντις ήθελα να πω....
Απο τοτε που διαβασα ένα πολύ καλο άρθρο στο FAMA ήθελα να φτιάξω ενα ενυδρέιο μόνο για αυτές...

Οποτε...
Εαν και εφόσον τις πιάσεις έχεις 2 υποψήφιους (χμμ με τι να δωροδοκήσω τον Νίκο αραγε για να αποσυρθει ;;; ) για να τις κάνεις πάσα.....

Ή ...
Αν ακολουθήσεις την πρώτη μου συνταγη τότε με λίγο λεμόνι και στα καρβουνα έχω ακουσει ότι γίνονται πολύ καλες


Αλέξανδρος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01890 seconds with 11 queries