Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 13-05-04, 23:06
Octopus Ο χρήστης Octopus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-05-2004
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Δεν έχω προλάβει ακόμη να διαβάσω για όλα αυτά, θα το κάνω όμως (τώρα που πλησιάζει και σαβ-κυρ).
Δεν έβαλα σκόπιμα όλα αυτά τα ψάρια μαζί.
Ήταν συνδυασμός τύχης, αρχαριοσύνης και ψώνιου αδελφού (αυτός μου κουβάλησε τα σκαλάρια και άλλα ακατονόμαστα προς το παρόν, θα σας τα πω άλλη ώρα)
Πρώτον: το νερό είναι θερμαινόμενο, αλλιώς τα σκαλάρια θα είχαν πάθει κρυοπαγήματα προ πολλού,
Δεύτερον: τι σημαίνει κάνε κάτι γρήγορα; τι μπορώ να κάνω;Δεν έχω βρει ένα μαγαζί να μου πει ότι ξέρεις, φέρε τι ψάρια δε θέλεις να κάνουμε μια ανταλλαγή. Κανείς. Να τους τα χαρίσω; εντάξει και τους τα χάρισα, μήμπως θα γλιτώσουν στο μαγαζί; Απ' ότι καταλαβαίνω αυτοί είναι χειρότεροι. Απάντηση από υπάλληλο μαγαζιού σε ερώτηση μου όταν τα γκάπι του άλλου μου ενυδρείου άρχισαν να γεννάνε: Ρωτάω: Αν γίνουν πολλά μπορώ να σας τα φέρω έστω και χάρισμα; Απάντηση: Ασ'το καλύτερα, το πιθανότερο είναι ότι θα τα ρίξουμε τροφή σε μεγαλύτερα ψάρια. Ερώτηση 2η: Και εγώ τι μπορώ να κάνω αν γεμίσω γκαπάκια; Απάντηση: Αν δεν βρεις κάνεναν άλλο χομπίστα να του τα χαρίσεις (ο οποίος πολύ σύντομα θα αντιμετώπιζε τα ίδια προβλήματα εννοείται) υπάρχει πάντα η λύση της λεκάνης της τουαλέτας!
Εκείνη την ημέρα αναρωτήθηκα αν έκανα λάθος που ασχολήθηκα με το σπορ του ακουαρισμού.
Τέλος πάντων, τα πράγματα έχουν επανέλθει σε πιο ήρεμη κατάσταση (για τα χρυσόψαρα μιλάω) θα προσπαθήσω να βρω μια λύση αν και δύσκολο το βλέπω..
__________________
Octopus
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries