Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 17-01-11, 04:27
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Εχω καιρτο να ενημερωσω γι αυτο το ειδος που με δυσκολευει παρα πολυ και ειμαι συνεχεια στην κοψη να τις χασω.
Οι Blue Tiger αποδειχθηκαν πολυ ευαισθητες και αρκετα δυσκολες στην αναπαραγωγη τους, Μονο η αλλαγη ενυδρειου θα τις κανει πλεον να ανακαμψουν.

Τελη καλοκαιριου οταν γυρισα απο τις διακοπες μου εβγαζα συνεχεια πτωματα απο το ενυδρειο. Ειχαν προσβληθει απο βακτηριακη ασθενεια και επεζησε τελικα μονο μια ενηλικη θηλυκια και 4 μικρα. Ευτυχως 2 απο τα μικρα βγηκαν θηλυκα και συντομα ξαναειχα γεννες.
Χαρηκα ο χριστιανος αλλα... ουτε ενα μωρο απο τα περιπου 40 που γεννηθηκαν δεν καταφερε να ζησει.
Απο τοτε ξαναπηρα αλλες 2 γεννες απο τις 3 θηλυκιες αλλα και παλι τζιφος.

Αυτη τη στιγμη εχω παλι 2 αυγωμενες αλλα με τον διαγωνισμο τις παραμελησα αρκετα και απεβαλλαν μερικα απο τα αυγα τους.
Μονο ενα μικρο επιβιωνει αυτη τη στιγμη και περιμενω σε λιγες μερες να γεννησουν ξανα οι θηλυκιες.

Αλλο ενα μειονεκτημα τους ειναι η πολυ αργη αναπτυξη των μικρων . Κανουν γυρω στους 6 μηνες μεχρι να ενηληκιωθουν σεξουαλικα !!

Αν τις χασω θα στενοχωρεθνω πολυ ! τις προσεχω σαν τα ματια μου πλεον γιατι τραβηξα πολλα να τις βρω και να τις φερω

Μονη μου ελπιδα το 96αρι που ετοιμαζω μονο γι αυτες τις εναπομειναντες 5 blue tiger.

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries