Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 28-04-04, 20:30
Το avatar του χρήστη gaia
gaia Ο χρήστης gaia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2004
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 667
Προεπιλογή

Η σχεση μου με την φυση και ειδικοτερα με το υγρο στοιχειο θα ελεγα οτι ειναι καταλυτικη στη ζωη μου. Δεν θα μπορουσα να ζησω σε μερος μακρυα απο θαλασσα. Δεν ειναι τυχαιο το οτι το υποβρυχιο κυνηγι με ελευθερη καταδυση ειναι για μενα οχι απλα το βασικο μου χομπι εδω και δκαεξι χρονια αλλα τροπος ζωης (για οσους βιαστουν να πουν οτι ψαροντουφεκας και ενυδρειοφιλος δεν συνδυαζονται ,ας μου επιτρεψουν να εχω διαφορετικη αποψη ). Ενα χομπυ που ειχα για πολλα χρονια ηταν η κυπουρικη με διακοσμητικα φυτα εσωτερικου και εξωτερικου χωρου.
Το ενυδρειο εβαλε το υγρο στοιχειο σπιτι μου δινοντας μου την δυνατοτητα να δημιουργησω ενα ελεγχομενο μικροπεριβαλλον οπως το ειχα ονειρευτει. Για μενα το ενυδρειο ειναι διακοσμητικο στοιχειο οχι με την στενη εννοια του επιπλου αλλα ενος ζωντανου πινακα , οπως ειπε και ο lasal , αν και νομιζω οτι εχει στενοτερη σχεση με την γλυπτικη , εσυ ειδικα lasal την εχεις εφαρμοσει και στην κυριολεξια στο δικο σου.Ετσι το ενυδρειο ειναι και μεσο εκφρασης και επηρεαζει σε μεγαλο βαθμο την διαθεση μου . Οταν ειναι σε φαση που ολα τρεχουν ωραια-κεφια , οταν βλεπω την αλγη να ξεκιναει ανταρσια η ενα καινουργιο φυτο να μην μου πηγαινει -εχω ενα απροσδιοριστο χαλασμα ολη την ημερα.Ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι απο εσας ειστε ομοιοπαθεις και που να πεις τον πονο σου σε καποιον εκτος χομπυ που σε ρωταει γιατι νευρακια σημερα-το λιγοτερο που θα σκεφτει για σενα ειναι ανωριμος με στερητικο συνδρομο . Μια και μιλαμε για ανωριμοτητα , το προσωπικο μου fan-club εχει μεσο ορο ηλικιων κατω απο εξι ετων και παρολο που τα λατρευω εχουν την κακια συνηθεια να κανουν δακτυλιες ,να το κοπανανε και να κολλανε τα μουτρακια τους επανω του .
Δυστυχως η ελλειψη χωρου και κυριως χρονου δεν μου επιτρεπουν να εχω δευτερο ενυδρειο κι εγω θελω καμια δεκαρια οπως τα εχω υπολογησει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01499 seconds with 11 queries