Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 11-01-11, 15:20
SlimData Ο χρήστης SlimData δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-03-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maneni Εμφάνιση μηνυμάτων
η eheim 1001 αναμενεται (υπολογιζω τις απωλειες γυρω στα 25εκ) να σου βγαζει περιπου 500λ/h πραγματικα. Ισως οχι αρκετα. Το επομενο μοντελο (1002) υπολογιζω περι τα 15-20 εκ απωλειες και πραγματικη ροη γυρω στα 900λ/h.


Επισης το επιπλο μπορει να ειναι καλιστα μονο απο ξυλο. Η κατασκευη ειναι αρκετα ελαφρια για να την υποστηριξει
Θα παω στην 1002, πείστηκα ..
Για το έπιπλο που λες έτσι έμαθα κι εγώ σήμερα.. Μάλλον θα είναι αποκλειστικά ξύλο, βρήκα ήδη και άνθρωπο του έδωσα διαστάσεις και περιμένω να μου πει τιμή.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasisg Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί δεν κοιτάς και προς Κίνα μεριά για φτηνές αντλίες? Έχει γίνει μεγάλη κουβέντα στο φόρουμ (με θερμούς υποστηρικτές εκατέρωθεν ) αλλά μιλάμε για το 1/3 της τιμής της eheim!!!
Φίλε Θανάση επειδή κι εγώ είμαι γενικότερα στο εμπόριο συσκευών (άλλων χρήσεων αλλά...) νομίζω ότι μετά από όσα έχω δει τους τελευταίους μήνες δεν ξανακουμπάω κινέζικο. Ακόμα κι αν στον συγκεκριμένο τομέα τα προιόντα τους είναι αξιοπρεπή, ο φόβος του να συμβεί κάτι και να μη μπορώ να αντιδράσω λόγω περιορισμένων γνώσεων με αποτρέπει..
Οπότε όπως πολύ σωστά είπες κι εσύ, καλύτερα ο εξοπλισμός να με βοηθάει να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01500 seconds with 11 queries