Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 02-01-11, 23:48
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Wink Τι θελω εγω απο τα μελη!

Επαναφερω το θεμα αυτο (για να μην ανοιγω αλλο )

Πρωτα θα μιλησω για τον εαυτο μου. Δεν ειμαι και ουτε θελω να ειμαι αστυνομος και δικαστης αποφασιζοντας ποιος εχει δικιο και ποιος οχι!

Πολλες φορες μου ζητανε μελη να παρω μερος η να "μαλωσω" καποιον η να προστατευσω η οτιδηποτε!

Συνηθως στεναχωριεμαι οταν υπαρχουν διαμαχες γιατι ολοι ξεχναμε αυτο που μας ενωνει! Η αγαπη μας για τα ψαρια και το πως θα κανουμε να ζουν σε καλυτερες συνθηκες να τα βλεπουμε να τα γουσταρουμε και να μας χαριζουν ωρες χαλαρωσης!

ΟΛΑ τα αλλα για μενα ειναι μ@##$$%% κανεις δεν εχει να πεισει κανενα για τον εαυτο του και κανεις δεν ειναι σωστο να προσβαλει τους αλλους σε λογομαχιες που για μενα δεν εχουν λογο να γινονται!

Αν και "γαργαλιστικες" και αστειες πολλες φορες θα παρακαλεσω ολους να βλεπουν το δασος και οχι το δεντρο! Για μενα οι προθεσεις εχουν σημασια και αν ολοι απαντουν για να καλυτερευσουν τα πραγματα σε καποιο ενυδρειο (ασχετο αν ειναι σωστες η οχι - ο καθενας το βλεπει απο το δικο του πρισμα - ετσι και αλλιως δεν υπαρχει σωστο αλλα πιο σωστο κατα τη γνωμη μου) ...

Επισης να εχετε υπομονη και να προσπαθειτε να φανταστειται οτι ο αλλος εχει διαφορετικες αντιδρασεις - εμπειριες - βιωματα ...

Εδω πρεπει να προσθεσω οτι σαν συντονιστης ΔΕ μπορω να μπαναρω καποιον μονιμα εκτος να δωσω 3 καρτες και να μπαναριστει προσωρινα για 10 ημερες και μπορω να σβηνω - μεταφερω - κλειδωνω θεματα -και αυτο μονο στις κατηγοριες που συντονιζω!
Δε θεωρω οτι η δικη μου φωνη "ακουγεται" παραπανω απο οποιουδηποτε μελους μια που και εγω ετσι θεωρω τον εαυτο μου!

Τελευταια (αν και εχω γνωμη και αποψη) προσπαθω να μη μπαινω στο ατερμονο κυκλο της αντιπαραθεσης σκεφτομενος ολα τα παραπανω! Εχουμε πολλα κοινα και δε μας χωριζει τιποτα ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ την επομενη φορα που θα εκνευριστει καποιος ... να προσπαθησει να θυμηθει οτι ολοι τον ιδιο σκοπο εχουμε!

Οπως γραφει στην υπογραφη μου:
Αυτή είναι η εντολή μου, να αγαπάτε αλλήλους
Μια εντολη μας αφησε μονο ... ας προσπαθησουμε να το ακολουθουμε καθε μερα και ας αφησουμε πισω τις διαμαχες και τις .......
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01700 seconds with 11 queries