Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 30-12-10, 00:37
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas Εμφάνιση μηνυμάτων
OK Πανο, καταλαβαινω μεχρι ενα σημειο αλλα...
Γνωστης του ειδους?
Δεν εχεις καταλαβει με τι ψαρια ασχολουμε εγω?κατι εχω καταλαβει...αλλα δε πιστευω πως εισαι ο μονος. Αν βαλω φωτο του ψαριου το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα μπορεσει μαλλων κανεις να το αναγνωρισει...και θελεις και να κανει και διαγνωση σε κατι που δεν βλεπω εγω με μεγεθυντηκο φακο?επισης μιλησες για γατοψαρο...και εχουμε καποιους πραγματικους γνωστες...οποτε μην εισαι σιγουρος οτι δε θα το αναγνωρισουν καν.

Το θεμα το ανοιξα για δυο λογους:
-1)Ισως καποιος μου επιβεβαιωσει/καταρριψει οτι ενα ψαρι μπορει/δεν μπορει να ειναι φορεας μιας ασθενειας στην οποια εχει αναπτυξει ανοσια (μαλλων χρειαζομαι ιχθυολογο)και και να μπορει να συμβει δε μπορεις να ξερεις οτι αντιμετωπιζεις αυτη την περιπτωση..ουτε ποια ασθενεια μπορει να ειναι αυτη.
-2)Εφοσων εχεις ενα ψαρι κατα 99% αρρωστο με μια ιδιομορφη περιπτωση κι ολας, τι κανεις για να λυσεις το προβλημα σου?προσωπικα δεν εχω πειστει οτι προκειται για αρρωστια...τουλαχιστον οχι οτι ειναι αρρωστο το ιδιο το ψαρι...γιατι αν μεταφερει κατι αυτο δε το καθιστα και αρρωστο.

Τι σημασια εχουν οι ρουτινες? σε καθε θεμα σχεδον λεμε ποσο σημαντικη ειναι η σωστη ρουτινα....βοηθα και εναν αρρωστο οργανισμο να ανταπεξελθει καλυτερα ....νομιζω ειναι αυτονοητο.
Το ψαρι αρρωστο ηρθε στα χερια μου σιγουρα.Δεν μπορει ολα τα αλλα τοσο καιρο να ηταν υγιεστατα και ξαφνικα ολα τουμπα.Δεν φταιει η ποιοτητα του νερου σε ενα τετοιο ξεσπασμα.
Δεν υπαρχει κουβαρι Πανο ουτε παω κατι στα 'μουλωχτα'.δε σε κατηγορω για τιποτα μουλωχτο...αλλα κουβαρι υπαρχει..και ειναι το προβλημα που αντιμετωπιζεις..και εχει μια ακρη που δε μπορεις να βρεις...
Τα γεγονοτα ειναι οπως τα περιεγραψα χωρις να εχει σημασια τιποτε αλλο αφου ενα νεοεισαχθεν ψαρι απο μονο του εφτασε την κατασταση σε αυτο το σημειο, και οχι εγω με τις ρουτινες μου η το οτιδηποτε.


Ελπιζω να με καταλαβαινεις και ευχαριστω και για τις ευχες.
η περιπτωση σου μου θυμιζει μονο μια εμπειρια που ετυχε σε συμφορουμιτη. ο φιλος λοιπον εβαλε ενα κομματι μυριοφυλλο απο την ελληνικη φυση. εχασε μερικες δεκαδες γκαπυ και ολες τις γαριδες του μεσα σε 24 ωρες (ή 48 δε θυμαμαι καλα).
το ψαρι απο που ηρθε?? αγρια πιασμενο??
αν ναι.... ψαξε για τροπους απολυμανσης ψαριων.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01680 seconds with 11 queries