Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 25-03-04, 01:18
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Filippos
Νομίζω ότι θα συμφωνήσω με τον halvas69...

Στην τελική δεν αισθάνομαι άνετα να "παίζω" με αμμωνίες κτλ κτλ. Δεδομένου ότι το ενυδρείο είναι στο σαλόνι μου και δίπλα του είναι ένα χειροποίητο αφγανικό ziegler, ούτε η γυναίκα μου αισθάνεται άνετα... ο νοών νοείτο...
Εγω εστρωσα το πρωτο μου ενυδρειο χωρις καμια εμπειρια..μετρησεις κλπ...ριχνοντας μεσα ψαρια που μου προτεινε ενας καταστηματαρχης (ΠΟΛΛΑ ΨΑΡΙΑ) ..και μαλλον ημουν τυχερος γιατι ουτε ψαρια εχασα ουτε και ειχα προβληματα.Μαλιστα πολλα απο τα πρωτα μου ψαρια ακομα ζουν και βασιλευουν.
Το δευτερο ενυδρειο το εστρωσα με αμμωνια αφου ειχα αποκτησει και καποιες γνωσεις.

Και για το χαλι...μην φοβασαι...εχω και εγω ενα ziegler 2Χ3 μτ ... αναμεσα στα 2 ενυδρεια μου...το τι εχει πεσει πανω του..δεν φανταζεσαι ..αλλα ακομα αντεχει.

Και μια συμβουλη για το χαλι..ειναι βαμμενο με φυτικες βαφες.Αν πεσει κατι πανω του πρεπει να μην "απλωσει".Μην τριψεις τον λεκε και μην ριξεις πανω του τιποτα.Βαλε πανω ενα βαμβακερο στεγνο πανι να "τραβηξει" οτι εχει πεσει πανω. "Ταμποναρισε" το και αφησε το να στεγνωσει.Μετα καθαρισε με διαλυμα απο λευκο ξυδι και νερο.


Που καταντησαμε..να δινουμε συμβουλες για το καθαρισμα των χαλιων
__________________




Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01622 seconds with 11 queries