Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 23-03-04, 17:51
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή Re: Στρώσιμο Νέου Ενυδρείου

Μισό λεπτάκι γιατί κάπου έγινε μπέρδεμα και δεν βλέπω τον λόγο

Κατ'αρχήν ο Φίλλιπος ξεκινάει λέγοντας το εξής
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Filippos
Το όλο σκεπτικό μου είναι να αποφύγω το δυνατό περισσότερο να "παίξω" με χημικά (αμμωνία κτλ κτλ..)
Αλλά ο Παύλος απαντάει
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavloukos
υπάρχει 'αναίμαχτος' τρόπος στρωσίματος με αμμωνία
Αυτό ακριβώς ήθελα να τονίσω με το post μου και δεν ήταν κακοπροαίρετο.

και συνεχίσει ο Παύλος λέγοντας
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavloukos
Φίλιππε, το ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις αμμωνία για το στρώσιμο αυτό δεν πάει να πει ότι θα γίνεις χάρυ πότερ και θα φτιάχνεις ξόρκια και ματζούνια.
Προφανώς έχει ξεχάσει τι επισημαίνει ο Φίλλιπος στο αρχικό του post περί της μη χρήσης αμμωνίας, αλλά δεν έχει προσέξει και αυτό που είπα εγώ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Εκτός αν υπάρχει η εντύπωση ότι, ο κάθε νέος στον χώρο του ενυδρείου θα ακούσει για "χημικά"(αμμωνία) - μετρήσεις με διάφορα υγρά (σε καθημερινή βάση) και δεν θα τρομάξει.......
Σε τελική το resume της όλης υπόθεσης το γράφει ο Τάκης με τον οποίο συμφωνώ απόλυτα.
Παραθέτω τα γραφόμενα του
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takis
Το κακό είναι όταν κολλάμε σε έναν τρόπο και απορρίπτουμε σαν απαράδεχτους άλλους τρόπους που είναι επίσης δοκιμασμένοι.
να μην γράφουμε «μην κάνεις αυτό, αλλά το άλλο»
Αυτό για να αποφεύγουμε το μπέρδεμα των νέων που ψάχνονται για να δουν τι θα κάνουν.
Και για να φανεί και το αποτέλεσμα αυτών που λέω δείτε ξανά το τελευταίο post του Φίλλιπου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Filippos
Νομίζω ότι θα συμφωνήσω με τον halvas69...

Στην τελική δεν αισθάνομαι άνετα να "παίζω" με αμμωνίες κτλ κτλ
Οπότε προς τι η διαφωνία στα λεγόμενα μου ?

ΥΓ
Δεν απορίπτω την χρήση αμμωνίας,όπως και του στρωσίματος με ψάρια ή του εμβολιασμού με "φυσικό" τρόπο ή με "ζουμιά".
αλλά δεν είναι πάντα αυτό που "θέλει" να ακούσει ο κόσμος........κοιτάξτε γύρω σας (again)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01752 seconds with 11 queries