Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 20-03-04, 12:31
Το avatar του χρήστη Makis M
Makis M Ο χρήστης Makis M δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-03-2004
Περιοχή: Πολωνία
Μηνύματα: 210
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Makis M Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Makis M Send a message via Skype™ to Makis M
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από annivas2000
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chris
έχω SAE και δεν τη τρώει
Τα SAE τρωνε τη φρεσκια που μολις αναπτυσσεται ......... μην περιμενετε να φαει τις μεγαλωμενες <φουντες> που σχηματιζει η red algae....
Κάπου αρχισα να μπερδεύομαι. Διάβασα , οτι η red algae δύσκολα αλλά καθαρίζεται. Προτείνουν λοιπόν διάφορα "εργαλεία" (ακόμα και credit card προτείνουν γιά καθάρισμα). Χθές λοιπόν, τα πήρα στό κρανίο βλέποντας αυτή την φουντωτή βλακεία , καί δοκίμασα να την τραβήξω από το φύλλο με το χέρι.
Μέ κατάπληξη παρατήρησα οτι ακουμπώντας την.....διαλύεται Οι μαύροι λεκέδες με λίγο τρίψιμο βγαίνουν
Βέβαια, ειμαι καινούργιος σ'αυτά και δέν εχω εμπειρίες ακόμα για να διακρίνω καί να κρίνω οπως εσείς, αλλά άρχισα να σκέφτομαι οτι τελικά μπορή καί νά μην ειναι RA .
"Ξεκόλλησα" λοιπόν μιά Anubias προσεκτικά από τό υπόστρωμα, τήν μεγάλη με επτά μεγάλα φύλλα,(ειναι πραγματικά υπέροχο φυτό) και την καθάρισα εξω από το ενυδρείο μέ τό χέρι (καί μία πολύ μαλακιά οδοντόβουρτσα).
Θά δούμε τά αποτελέσματα σέ δυό τρείς μέρες.
__________________
Makis M
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01657 seconds with 11 queries