Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 17-12-10, 20:20
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλέξης6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαίνεται ότι έχει πάρα πολλές προπτικές!!

Μπράβο συγχαρητήρια!!!

Μακαρι να βγει οπως το εχω στο κεφαλι μου ευχαριστω


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χριστόφορος Μίχας Εμφάνιση μηνυμάτων
Πω πω πωωωωω!!! Και είναι ακόμη στην αρχή. Οταν το χαλί φουντώσει, και υποθέτω θα βάλεις και κανά φυτό ακόμη ανάμεσα στις πέτρες, θα είναι τρέλα!
αναμεσα στις πετρες υπαρχει υποστρωμμα σκετο φλουριτ και θελω να βαλω μικρα φυτακια.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nicpapa Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ καλό , το μόνο που με "χαλάει" ειναι οι πέτρες αν και πανέμορφες.... χεχε πέρνουν πολυ χώρο που προοριζόταν για φυτεμα...
Ενα τετοιο ενυδρειο παρολο που εχει αναγκες ειναι αρκετα πιο οικονομικο και θελει πιο λιγη συντηρησηαφου:

α) εδωσα μονο 20ε για ολες τις πετρες
β) Η φυτομαζα ειναι πιο μικρη αρα λιγοτερο Co2 λιγοτερα λιπασματα
γ) Η επιλογη των φυτων ειναι τετοια ωστε να μην εχουν μεγαλο τελικο μεγεθος οποτε δεν κοβεις συχνα.

Τα αρνητικα ειναι Θελει προσοχη αφου μπορεις να πιασεις ευκολα αλγες
αρα:

α) προσοχη με το φως
β) μετρησεις για τα λιπασματα
γ) συχνες αλλαγες νερου
δ) ετοιμοτητα αν παει να εμφανιστει αλγη να παρεις μετρα


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Το εχεις παρει ζεστα το θεμα και μου αρεσει!

Καθε aquascape ειναι πολλαπλα αλματα επιπεδου!!!

Βεβαια στο συγκεκριμενο στην ουσια βλεπουμε το hardscape αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχεις σχεδιασει τα παντα!!!
Ευχαριστω εχω σχεδιασει αρκετα δεν ξερω αν θα μου βγουν

Χωρις να θελω να το παιξω δασκαλο ή κατι τετοιο παρατηρησα απο μενα οτι οι παρουσιασεις που δειχνουν απο το hardscape μεχρι και μετα με συχνα update ηταν μεγαλα μαθηματα για μενα αφου μπορουσα να δω το πριν και το μετα για αυτο θελω να γινει και με αυτο το ενυδρειο να μπορει καποιος να το δει απο την αρχη μεχρι το τελος και μια που το ειπαμε ξεχασα να βαλω μια δυο φωτο οσο κανω το hardscape χωρις νερο μακαρι να τις βρω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas213 Εμφάνιση μηνυμάτων
παρα πολυ ομορφο hardscape.μια ερωτηση μονο.το διοξειδιο που το τραβαει το εξωτερικο φιλτρο δεν ειναι λιγο σπαστικο στο θορυβο;;γιατι θελω να το κανω και εγω στο δικο μου.συγχαρητηρια και παλι.
Ευχαριστω οχι δεν κανει καθολου θορυβο και δεν ξενεριζει η φτερωτη αφου το co2 το σπαει πρωτα ενας κεραμικος διαχυτηρας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01742 seconds with 11 queries