Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 26-11-10, 23:07
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
1η, 2η και 3η απο αριστερα για τα mbuna ειναι μια χαρα. απλα εφοσον θελεις και labs-mainngano ριχνε και λιγη γαριδα που και που

για τα μουλτι η tanganyika ειναι οτι πρεπει...και καμια φορα τη βδομαδα ριχνε και spirulina 36%. καλο κανει σε ολα η σπιρουλινα...(οπως και στον ανθρωπο, προσωπικα δινω σπιρουλινα σε ολα τα ψαρια μου)
η τελευταια τροφη δε μπορω να καταλαβω ποια ειναι....

Δλδ για mbuna ρίχνω εναλάξ τις 2 πρώτες, μια φορά την εβδομάδα spirulina και βάζω σπόντα μια δυο φορές την βδομάδα γαρίδα.Αυτή τη γαρίδα που λές τί ενοείς, για explaiin more γιατί είμαι αμπιστεφταμπλι ασχετος!!!!

Για τα μούλτάκια ρίχνω την τανγανίκα και πάλι μια φορά την εδομάδα σπιρουλίνα.

η ακριανή είναι αυτά τα πέλετσ που κολάνε στο τζάμι.Λογικά κάνουν και για τα 2 ε;

Καμια πρόταση για να γίνει πιο ολοκληρωμένη η διατροφή;Η είμαι καλυμένος με αυτά;
-------------------------
Καλησπέρα.Τα προβλήματα καλά κρατούν .Όχι που δεν θα κρατούσαν δλδ την γκαντεμιά μου μέσα.Το σωλήνα στο φίλτρο κατάφερα να τον κάνω να πηγαίνει ευθεία προς τα πάνω βγάζοντας τον θερμαντηρα έξω από το ντουλαπάκι αλλά η ροή και πάλι μου φαίνεται λίγη.Ήμουν από τους πιο θερμούς υποστηρηκτές των sun sun αλλά μου φέναιται θα ταχθώ εναντίον.Αποκλείεται αυτή η ροή να είναι 1000λίτρα την ώρα.Εκτός αν έχουν ποιο χονδρό σωλήνα από άλλα φίλτρα και η κυκλοφορία είναι η ίδια αλλά αυτό που βλέπεις στο σπραθ μπαρ να βγαίνει σε μπερδεύει.

Πρόβλημα δεύτερον

Σήμερα το απόγευμα που γύρισα πό την δουλεία είδα κάμποσα από αυτά τα σαλιγκάρια πουτ φαίνονται στην φώτο.Μάλον ήρθαν μαζί με τον αραγωνίτη και δεν τα πήρα πρέφα.Από το απόγευμα μέχρι τώρα έχω βγάλει καμπόσα αλλά είναι λές και τα γεννα η άμμος.Τι να κάνω;Είναι βλαβερά;Πώς τα ξεφορτωνομαι;


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Crazy_Beaver : 26-11-10 στις 23:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01792 seconds with 11 queries