Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 25-11-10, 22:44
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
λογω οικονομιας (πολυ φτηνη αμμος ποταμισια) ολα τα αφρικανικα μου με χαλαζιακη αμμο τα εχω. σαφως και ειναι καλυτερα τα ασβεστολιθικα υλικα..αλλα δε θα εχεις προβλημα αν δεν ειναι...
εχει φροντισει η υδρευση γιαυτο

Ωραία!! Μου έφυγε ένα βάρος!!!!
-------------------------
Παιδιά ερώτηση!Υπάρχει dow πολύ λεπτό 2 εκατοστά ας πούμε.Θέλω να ντύσω τις πισω πλευρές για θρμομόνωση αφού το βάψω μαύρο!με ενα σπάρο 2 τριγώνια!!!!!!!!!Στο leroy merlin που ρώτησα δεν έχουν!!
-------------------------
Επιστρέφω με νέα ερώτηση!

Με το εσωτερικό φίλτρο τι κάνουμε.Έχει έρθει με 17 διαφορετικά σφουγκάρια.Μπλέ γαλάζιο μαυρο πράσινο και ένα tray με κάποιου είδους κεραμικό υλικό.Μάλλον βιολογικό.Στις οδηγίες λέει για σφουγκάρια απονιτρωποίησης σφουγκάρια εμποτισμένα με άνθρακα και χίλια 2 καλούδια.Κάνουνε τίποτα αυτά ή να τα πετάξω όλα και βάλω το χοντρότρυπο μπλέ και το υπόλοιπο να το τιγκάρω siporax;
-------------------------
Πάμε για ένα update

To έπιπλο για το μικρό είναι έτοιμο.Μένει να σιδερόσω την φορμάικα στις άκρες

Από έτσι




έγινε έτσι buttrock.gif








Η πρώτη φουρνιά πέτρες έτοιμη



και η δεύτερη σε φάση καθαρισμού



Τέλος κάπως έτσι στο πιο τακτοποιημένο θα είναι το έπιπλό μου!!!!


-------------------------
Έτοιμο το μικρό.Για πάρτε ένα μάτι!!!!!!!!



Είναι ακόμα θολό βέβαια γιατί μόλις τελειωσα το στήσιμο!!!!

εχω μία ερώτηση γιατί η ροή του φίλτρου δεν είναι δυνατή και μάλον έχω κάνει πατατία επείδη δεν ξεναείχα εξωτερικό φίλτρο

Επείδή έχω εξωτερικό θερμοστάτη και οι σωλήνες ήταν αρκετά σκληρή και ο χόρος περιορισμένος τα έχω βάλει έτσι!Για να μπούν διαφορετικά π΄ρεπει να κόψο το πίσω ξύλο!




Μπορεί αυτό να επηρεάζει τη ροή ή αλλού είναι η πατατιά;μΕσα στο φίλτρο έχω μηχανικό μακαρόνη κάτω κάτω έναν από τους σφουγκαρουαλοβάμβακες από πάνω μετα siporax και άλλο ένα σφουγκαρουαλοβάμβακα πάνω πάνω!!!Για να το ξεκινήσψ γέμισα τον κάδο νερό , πάτησα 2-3 φορές τη χειροκίνητη τρόμπα που έχει και έβαλα στην πρίζα.Η ροή μου φαίνεται πολύ χαμηλή όμως

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Crazy_Beaver : 25-11-10 στις 22:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01811 seconds with 11 queries