Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 22-11-10, 20:16
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν την τρωνε την αρτεμια Ανδρεα,γι αυτο και δοκιμαζω οτι ζωντανη τροφη μπορω να βρω.Με εχουν τρελλανει τα ψαρακια......
-------------------------
Λοιπον σημερα εκανα μετρησεις στο ενυδρειο γεννηστρα και εχουμε
Αμμωνια 0
Νιτρικα 5
PH 7.8
KH 6
την στιγμη που στο μεγαλο(που περνω νερο για τις αλλαγες)εχω
ph 6.5
Τα μικρα που γεννιουνται στο μεγαλο και τα βαζω στο ενυδρειο γεννηστρα,καταλαβα γιατι ψοφανε(με τετοια αποτομη μεταβολη του πεχα,τι θα κανουν...).Αυτα ομως που γεννιουνται στο μικρο κατευθειαν για τι δεν επιζουν;;;(δεν νομιζω να ευθυνονται τα νιτρικα,αλλωστε σημερα ειναι και μερα αλλαγης νερου).Επισης σκεφτομαι να καταργησω το ενυδρειο γεννηστρα και να βαλω ολα τα αυγα που εχω πισω στο μεγαλο και συγκεκριμενα στο 1ο διαμερισμα του εσωτερικου φιλτρου,ετσι ωστε να μενουν στο ph που εγινε η γονιμοποιηση.Τι λετε οι γνωστες;;;
-------------------------

Κανεις;
γιαννη να σου κανω μια ερωτηση;;τα μικρα που γεννιουνται στην γεννηστρα η αλλαγη που κανεις ειναι απ το μεγαλο;;;εγω πιστευω οτι δεν ειναι θεμα τροφης αλλα θεμα μεταβολης παραμετρων που ισως να επηρεαζει και την ορεξη.δεν ξερω, λεω.τσεκαρε να μην εχεις μεταβολες και αυξομειωσεις σε παραμετρους.πολυ καλη λυση ειναι και πολυ moss να τσιμπολογανε ινφοσουρια οπως λεει και ο αλεξανδρος.επισης στην γεννηστρα κλεινεις φως;;αστο πειραματικα το βραδυ ανοιχτο να δεις θα εχεις παλι απωλειες;;;
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01486 seconds with 11 queries