Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #79  
Παλιά 18-11-10, 13:48
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Το αξονάκι της φτερωτής θα το βρεις εύκολα στο Κουίκο ή στο Πετκούμουλους και ναι, αυτό φταίει για τον θόρυβο, άλλαξέ το και θα ησυχάσεις.


Το θέμα σύγκρισης Γερμανικών-Κινέζικων φίλτρων, νομίζω το παραζαλίσαμε, το αν θα βγουν καλά ή όχι τα Κινέζικα θα το δείξει μόνον ο χρόνος.

Εγώ θέλω μόνο να θυμίσω ότι από τις 4-5 Γερμανικές εταιρίες που φτιάχνουν φίλτρα, μόνο η eheim συνεχίζει να κατασκευάζει κάποια μοντέλα
στην Γερμανία, η Ηagen τα φτιάχνει όλα στην Κίνα, ενώ Tetra και Sera πουλάνε φίλτρα sun-sun σε άλλο χρώμα και με το δικό τους λογότυπο.
Αν τα sun-sun βγουν καλά σε βάθος χρόνου και δεν ανεβάσουν τις τιμές, σύντομα δεν θα βρίσκουμε μη Κινέζικο φίλτρο και το θέμα θα λήξει.

Μακάρι η eheim να κρατηθεί και να μην ενδώσει, αφού και οι "Γερμανικές" προδιαγραφές και τα υλικά αλλάζουν εύκολα στον βωμό του κέρδους
και αυτό έχει αρχίσει να φαίνεται σε κάποια μοντέλα της και στο μέλλον θα διαφωνούμε μόνο για το ποιό Κινέζικο είναι καλύτερο από τα άλλα.
Ο ανταγωνισμός είναι ανελέητος και καμιά εταιρία δεν την συμφέρει πια να φτιάχνει πανάκριβα φίλτρα που να μην χαλούν, δυστυχώς για εμάς.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries