Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 07-11-10, 17:58
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

kai το ενα και το αλλο μπορεις να κανεις.εγω εχω μια μερια το ενα φιλτρο και στην αλλη το αλλο.πιστεβω γινεται καλυτερη κυκλοφορια ετσι.το ειχα δοκιμασει και τα δυο στην μια μερια αλλα το αλαξα.

οσο αφορα τον καθαρισμο δεν ειναι σαν το εσωτερικο αλλα θελουν καπου καπου ανοιγμα να βλεπεις τι γινετε παραδειγμα μην μαζευτικαν γαριδες μικρες(εαν εχεις) μην μαζευτικαν μωρα απο ζωοτοκα (εαν βαλεις) και αναλογα στου καθενος το ενυδρειο.εγω μια φορα τα ανοιγω βλεπω τι γινεται μεσα και το ξανακλινω.σφουγαρι οταν το ασπρο γινη μαυρο το αλαζεις(απο ενα μηνα παιζη αυτο εως μπορει και παραπανω)το μπλε ακομη δεν το αλαξα μπορεις απλα να το καθαριζεις εως οτου γινη και αυτο χαλια.εγω δεν εχω το δικο σου βεβαια (eheim εχω και εγω )αλλα με την μεγαλη επιφανεια του μπλε σφουγαριου τελος παντον και ποτε δεν πειραζεις την βιολογια που εχουν μεσα τα καλαθακια.εαν λεμε αν θελεις να προσθεσεις μεσα μονο οταν δεις οτι φθιρονται (αυτο εγω ακομη δεν το εχω κανη μετα απο 2 χρονια χρηση) αλλα λεμε τοτε μπορεις να προσθεσεις.δεν πειραζεις με το νερο της βρυσης τιποτα πανω στο φιλτρο σου. ΜΟΝΟ με το νερο του ενυδρειου.αυτα ελπιζω να πηρες της απαντησεις που ζητουσες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 10 queries