Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 30-01-04, 13:30
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.793
Προεπιλογή

Γεια σας,
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας
Εκτος απο καρυδα κομμενη στη μεση τι αλλο μπορω να τους βαλω για σπηλια αναπαραγωγης?
Παράθεση:
Το συμαντικοτερο για να εχει επιτυχημενη αναπαραγωγη σε αυτο το ειδος ειναι οι παραμετροι του νερου. Το PH σου θα πρεπει να ειναι κοντα στο 6 το πολυ 6.5 και η ανθρακικη σκληροτητα επισης χαμηλα κοντα στο 4.
Δεν μπορω να κατεβασω το ph τοσο χαμηλα γιατι θα εχουν προβλημα τα γατοψαρα μου.Το ph του ενυδρειου μου εναι 6,8 και η θερμοκρασια 26,5.Υπαρχει περιπτωση να μην εκκολαυθουν τα αυγα σε αυτο το ph?
Παράθεση:
Το μόνο που θέλω να επισημάνω είναι ότι, αν θέλεις να τα αναπαράγεις, τα γατόψαρα ίσως σου αποδειχθούν "οι κακοί" της υπόθεσης.
Αυτο το φοβαμαι και εγω Ιδιαιτερα τα αυγα εχουν τεραστιες πιθανοτητες να φαγωθουν απο τον L200 μου.
Παράθεση:
Καλό είναι να αποφεύγεται η συνύπαρξη dwarf κιχλίδων με γατόψαρα (εξαίρεση ίσως να αποτελούν τα μικρά είδη όπως τα C. panda).
Πιστευω πως αυτο ισχυει μονο οταν καποιος θελει να αναπαραγαγει τις dwarf κικλιδες του γιατι σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση τα γατοψαρα ειναι απολυτως συμβατα με τις dwarf κικλιδες(με εξαιρεση φυσικα αυτα που μπορουν να τις φανε).

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01435 seconds with 10 queries