Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 29-01-04, 19:43
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.793
Προεπιλογή Aναπαραγωγη A. agassizi

Γεια σας,
Το περασμενο Σαββατο αγορασα ενα ζευγαρι Α. agassizi και το εβαλα σε μια απο τις δεξαμενες μου.Μετα απο δυο μερες τα A. agassizi πηραν τα χρωματα που δηλωνουν οτι προετοιμαζονται για αναπαραγωγη δηλαδη το αρσενικο απεκτησε μια πολυ ομορφη μωβ γυαλαδα στο σωμα του και τα χρωματα του εγιναν πιο εντονα και το θηλυκο εγινε κατακιτρινο με με εντονες τις μαυρες ριγες του και με πορτοκαλι πτερυγια.Ειναι εδω και τρεις μερες με αυτα τα χρωματα αλλα δεν εχουν αναπαραχθει ακομα.Το μονο που γινεται ειναι το αρσενικο να κυνηγαει το θηλυκο κατα τη διαρκεια του ταισματος.Ομως κατα τη διαρκεια ολης της υπολοιπης ημερας δεν την κυνηγα και πολλες φορες καθονται το ενα διπλα στο αλλο.
Τα ταιζω καθε μερα κατεψυγμενα bloodworms τα οποια τους αρεσουν πολυ και τα εχω ταισει και μια φορα τροφη για δισκους η οποια δεν φαινεται να τους πολυαρεσει.Δεν τους εχω βαλει καμια ιδιαιτερη φωλια αναπαραγωγης αλλα μεσα στο ενυδρειο υπαρχουν 2 ξυλα στα οποια κρυβονται τα γατοψαρα μου καθως και πλατυφυλλα φυτα.Δειτε φωτογραφιες του ενυδρειου μου εδω
Tι πρεπει να κανω για να αναπαραχθουν?

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 11 queries