Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 31-10-10, 01:14
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
1 και για τα είδη που σου ανέφερα παραπάνω;
2 Εγώ την αναλογία που είπα εννουσα για νερό που περνάει μέσα απο την μεμβράνη και για νερό που δεν περναεί, αλλα πήρα μια γενική ιδέα απο αυτά που μου είπες πιο πρίν.
3 Δηλαδή αμα είμαι ικανοποιημένος απο το GH του νερού της βρύσης μπορώ να εχω μόνο τα πρόφιλτρα ανθρακα και sediment σε καποια αλλη συσκευη για την απομακρυνση πιθανον βλαβερών ουσιων;
4. Σε αυτη την περίπτωση δεν μεταβαλλεται η ανθρακική σκληρότητα αρα και μείωση του πε-χα ειναι πιο δύσκολη. Σωστά;
1 Ειναι ψαρια που θελουν μαλακο νερο. Διαβασε τα προφιλ τους βγαλε ενα μεσο ορο.
2 Και εγω για αυτη μιλησα. Οταν λεω ποσοστο βρυσης εννοω προφιλτραρισμενο βρυσης που εχει τιμες σχεδον βρυσης.
Και λεω σχεδον γιατι ο ενεργος ανθρακας εχει την ταση να φερνει το πεχα ελαφρα προς το ουδετερο 7, αναλογα και τη δυναμη ροης, την ποιοτητα του ανθρακα.
3. Ναι μπορεις. Απομακρυνση ομως "καποιων" βλαβερων. Οχι τοσων ομως οπως η μεμβρανη.
4. Ναι καθολου δεν αλλαζει εκτος απο τη μικρη επιροη του ανθρακα που ειπα πο πανω.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries