Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 28-10-10, 08:15
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aquahobby Εμφάνιση μηνυμάτων
pano σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.
Λοιπον,οταν ειπα γατοψαρα ναι εννοουσα τα κοριντορας μιας και διαβασα οτι πανω κατω χρειαζονται τις ιδιες συνθηκες νερου με τους αρλεκινους.Βεβαια καπου αλλου ειδα οτι πρεπει ηδη το ενυδρειο να τρεχει τρεις μηνες για να τους φιλοξενησει οποτε αν ειναι ετσι,το παμε για αργοτερα..καλο ειναι να ειναι στρωμενος ο βυθος....μπορεις ομως να μπολιασεις και το βυθο για γρηγοροτερα....παντως δεν ειναι ιδιαιτερο θεμα να ξεκινησεις με τα αλλα και σε κανα 2-3 μηνες να βαλεις και τα κορυ.Μιας και η τιμη ειναι χαμηλη οπως λες και οντως ειδα υπαρχουν συσκευες ΑΟ με 60 ευρω μαλλον θα παω γι αυτα τα ψαρακια.Στο μονο που δισταζω ειναι οτι δεν ειναι γι αρχαριους βεβαια υποθετω αν υπαρχουν οι καταλληλες συνθηκες δεν θα εχω προβλημα.ακριβως ετσι... Μιας και θα ξεκινησω το στρωσιμο με αμμωνια μπορς να αποφασισω και αργοτερα την ψαροσυνθεση? φυσικα...Εννοω αφου στρωσει το φιλτρο
Οσο αφορα το φιλτρο εχεις/εχετε καποια συγκεκριμενοα να μου προτεινετε
παραδειγμα βρηκα το eheim2213,prime10,eheim ecco,tetratec600
απ οτι βλεπω οι τιμες ειναι στα 80-100 ευρω.ειχα το 2213 στο καρφουρισιο 120 λιτρα...μια χαρα. για τα αλλα οσοι τα χρησιμοποιησαν
Τελος για να μη κουραζω αλλο τι χαλικι μου προτεινετε..καπου ειδα για seachem flourite.

Oσο για το φωτισμο δυστυχως δεν ρωτησα αλλα θα το μαθω αν οχι παρασκευη σαββατο που θα παω για την παραγγελια..
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια

Οι ερωτησεις πολλες γιατι η εμπειρια μου λεει οτι τα petshop και γνωσεις δεν εχουν αλλα σε ξεβρακωνουν.
οσο πιο πολλα ρωτας τοσο πιο σωστα θα πορευθεις...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01636 seconds with 11 queries