Θέμα: Mbuna tank #2
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 21-10-10, 22:26
Το avatar του χρήστη vag0s
vag0s Ο χρήστης vag0s δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Ηλιούπολη Αττικής
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή

Guys μπήκε 2ο είδος!
Pseudotropheus acei (Ngara), γνωστά και ως white tail acei. Από ότι μου είπε και ο φίλος Κώστας που μου τα έδωσε και που ασχολήθηκε μαζί τους αρκετά, αλλά και από ότι βλέπω από συμπεριφορά, χρώματα και επιθετικότητα πρόκεται για 1+3. Έχουν καλό μέγεθος, τα ψάρια είναι ενήλικα. Ο αρσενικός είναι σχεδόν διπλάσιος από τον αρσενικό red cheek. Πολύ ενεργητικά ψάρια και όλο το χαρέμι πάει πάντα μαζί, σε αντίθεση με τα trophs. Οι βασιλιάδες του ενυδρείου αναμφισβήτητα.

Θέλω να πω ένα πολύ μεγάλο μπράβο για τις αναπαραγωγές αυτού του καθαρού ψαριού, στον Κώστα (Κώστας13). Τα ψάρια είναι αστέρια. Και άλλο ένα επίσης για την διαιώνιση μιας καθαρής μορφής, που δεν βλέπαμε κιόλας συχνά σε ενυδρεία mbuna. Μακάρι να συνεχιστούν και να γίνουν ακόμα περισσότερες οι αναπαραγωγές τέτοιας ποιότητας ψαριών ώστε ο χομπίστας να βρίσκει τα πάντα από άλλους χομπίστες και να μην τα σκάει και στα πετ σοπ.

Ένα βιντεάκι παρακάτω. Θα ακολουθήσει κι άλλο ένα τις επόμενες μέρες μεγαλύτερης διάρκειας. Περισσότερα θα πούμε στην αναλυτική παρουσίαση.

http://www.youtube.com/watch?v=yeCWx4qMSkc

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01585 seconds with 11 queries