Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-01-04, 18:09
balog Ο χρήστης balog δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2002
Περιοχή: Κορωπί
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Αναταραχές και διεκδίκηση αρχηγίας

Έχω ένα 400 λίτρων κοινωνικό ενυδρείο με κατα βάση με δίσκους (κάποια στιγμή θα βρώ χρόνο να κάνω μία παρουσίαση εάν ισχύει η πρόταση του Τάκη εδώ και 1,5 χρόνο).

Η αφορμή για να γράψω το θέμα αυτό είναι κάποιες "αψυμαχίες " μεταξύ των δίσκων μου για θέματα ιεραρχίας που προέκυψαν.
Αναλυτικά λοιπόν, με την μικρή μου εμπειρία 2 χρόνων στο χόμπι αυτό, κατάφερα να στήσω και να συντηρώ το ενυδρείο με διάφορα προβλήματα -κατα καιρούς και απώλειες-.
Όμως εδώ και 5 μήνες τα πράγματα είναι ‘στρωμμένα’ με 7 δίσκους , αρκετά tetra και μικρούς πλακόστομους.
Οι ενήλικες είναι 1 ζευγάρι και άλλος ένας (3)
Οι υπόλοιποι 4 είναι μεσαίου μεγέθους.
Μέχρι πριν από 1 μήνα τα πράγματα κυλούσαν ήσυχα με αρχηγό ξεκάθαρο και το ζευγάρι να συνυπάρχει , να γεννάει αυγά , να εποάζονται νεογνοί αλλά χωρίς πρόοδο πέραν της 1 μέρας.
Εδώ και 1 μήνα αγόρασα από φίλο χομπίστα 1 ζευγάρι snakeskin ενηλικες.
Η αρχική συμπεριφορά του αρχηγού ήταν να κυνηγάει τον νέο αρσεν. , ο νέος αρσεν. να κυνηγάει την νέα θυληκιά για περίπου 3 βδομάδες.
Εδώ και 1 βδομάδα αλλάξαν οι ισσοροπίες.
Ο νέος αρσενικός μέσα σε ένα βράδυ άρχησε να κυνηγάει τον παλιό αρχηγό –να τον στρεσσάρει (γραμμώσεις)-και εξακολούθεί να παρεμποδίζει σεξουαλικά το (εν δυνάμει) ταίρι του .
Καμμιά συμβουλή….
Sorry αν σας κούρασα με τις ‘σεξουαλικές μου αναταράξεις.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02160 seconds with 11 queries