Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 15-10-10, 11:32
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Roussaks Εμφάνιση μηνυμάτων
Nα σου πω απο ολα τα παραπανω κουραστικα μονο με την τυρφη , και προκαψα και την εχω παρει !!!
Αλλα 5 λιτρα που να φτασουν για 450αρι ενυδρειο !!!
Δεν με νοιαζει η προετοιμασια σε βαρελι μιας και εχω ηδη το βαρελι απλα , οντως το σωστοτερο αφου κανω μονο με αλλαγες με αο δεν ειναι να μπαινει λιγο λιγο και αν αφομειωνεται ομαλα;;;

Λες να επιταχυνω ;;; Δεν ξερω αλλα στους αρλεκινους που εβαλα χθες Α.Ο τα χρωματα τους μου φανηκαν ενα τσακ πιο εντονα , ισως και να ειναι ιδεα μου ....Ωραια τοτε θα κανω ρουτινα καθε 3 μερες Τεταρτη - Κυριακη που ειμαι στανταρ σπιτι !!!
Αφου δεν πηραζουν τα αγγιστρακια θα ηθελα να βαλω ! Και αν δουλευουν ....μια χαρα γιατι τα κορυ που ...
Τις νανοκιχλιδες να τις αφισω για αργοτερα ;;
Επισης ,επειδη δεν ξαναειχα κορυ ποτε , το ανεβασμα στην επιφανεια και κατω ειναι φυσιολογικο;;;

Χιλια ευχαριστω
Βαζε λιγη τυρφη (μισο λιτρο, μιας και την εχεις) στο φιλτρο του ενυδρειου (αν χωραει και δεν ειναι κοπος) και αλλαζε τη καθε μηνα το πολυ πολυ.
Οι ουσιες της ειναι πολυ χρησιμες.

Ναι μη βιαζεσαι με τις νανοκιχλιδες. Με το πασο σου και οταν βρεις κατι καλο. Φυσικα στην πορεια ενος ενυδρειου, δεν ειναι απαραιτητο να προσθετεις ψαρια. Μπορει να χρειαστει και να αφαιρεσεις ή να αλλαξεις καποια, για ισορροπια του συστηματος.

Ναι φυσικο ειναι με τα κορυ. Στη αρχη για εξερευνηση, μετα για να γεμιζουν αερα απο την επιφανεια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01585 seconds with 10 queries