Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 30-09-10, 19:42
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zapatas Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ καλα τα λες φιλτατε Raven, αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο!!!

προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι χρειαζεται εμπηρεια....
χωρις αυτη την "κυρια", δεν πας πουθενα!
εγω εδω και 20 μερες στηνω ενα μονομαχοενυδριο(το πρωτο μου ενυδριο στη ουσια, απο τοτε που μπηκα στο GAB) 40 λιτρων με ευκολα φυτα ... και δεν τα καταφερνω ...να την κανω την ρημαδα την παρουσιαση... που θα παει θα το πετυχω


και οσο για τα σταδια που λες 1ο, 2ο και 3ο.. χωρις την παραπανω "κυρια" δεν πας πουθενα!(οχι εσυ... οι υπολοιποι!!!)
γιατι ως γνωστων, αν δεν παθεις δεν θα μαθεις!

παρε για παραδειγμα το πως ξεκιναει το 99,9999999% να ασχολειται με τα ενυδρια και τα ψαρακια, κανοντας την γνωστη ψαροσουπα...
παθαινοντας λοιπον ολοι μπαινουνε σε ενα φορουμ και φτιαχνουν την ζωη τους(η την κανουν χειροτερη μακρια απο εμας)
ετσι παει το ολο θεμα κατ εμε! και επειδη εγω δεν ειμαι ακομα ουτε στο 1ο σταδιο, ειπα αυτο που πιστευα,και δεν εχω να πω κατι αλλο για τα σταδια!!

πειτε τα ομως εσεις να τα μαθουμε και εμεις
Ναι χρειαζεται καποια εμπειρια, στην διατηρηση φυτων, αυτο ειναι αληθεια.
Πιστευω ομως οτι με την βοηθεια των πιο εμπειρων, ρωτωντας και διαβαζοντας , τα 3 πρωτα σταδια μπορει κανεις να τα ξεπερασει μεσα σε 6-8 μηνες.
Ως αποδειξη θα σου φερω τον...εαυτο μου.
Ξεκινησα τον Οκτωβριο του 2008 το 1ο μου aquascape , και γρηγορα γεμισα αλγες...δεν ηξερα τι ακριβως να κανω...εψαχνα , ρωταγα, δεν ειχα πλανο ουτε και τα καταλληλα υλικα, και στο τελος...γεμισα με ασχημες αλγες που με εφτασαν στο σημειο να αγανακτησω !! Ειχα πεισμωσει ομως και πιστευα οτι οπως τα καταφερνουν οι αλλοι θα τα καταφερω κι εγω.
Το αποτελεσμα ηταν μετα απο 6 μηνες να παρουσιασω το ενυδρειο μου στους παγκοσμιους διαγωνιμους οπου πηρε πολυ καλες θεσεις..Εγω ενας αρχαριος τα ειχα καταφερει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01503 seconds with 10 queries