Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 24-09-10, 04:37
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoloutso Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ.1. Αυτό με τον delta66 το καναμε και πείραμα σπιτι του. θυμαμαι είχε ενα μηλοσαλιγκαρο στο 20λτρ, μεγαλουτσικο, και σε 1 μερα νομιζω... ειχε ρίξει τραγικα το ph....Σπυρο μου καλα θυμαμαι??
Οχι και σε μια μερα,
Σταδιακα αρχισαν να πεφτουν οι σκληροτητες και το πεχα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoloutso Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φιλτρο το ειχες αλλου πριν ή εστω τα υλικα του??
Σωστη ερωτηση. Ετρεξαν καθολου τα υλικα σε ενυδρειο με αφρικανες πχ?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Roussaks Εμφάνιση μηνυμάτων
Έντονη αναταράξη δεν εχω αν εξαιρέσεις που βάζω τυρφη σε τουλί και την τριβω ώστε να βγει μια λεπτη σκόνη που μου ρίχνει το ph,
Η τυρφη μπαινει στι φιλτρο για να αποδιδει και αποδιδει μονο αν περναει με τη ροη ολο το νερο απο μεσα της. Με τη σκονη που δημιουργεις δεν κατεβαζεις το πεχα, απλα θολωνεις το νερο.
Ερωτηση: ποσο καιρο εχεις να αλλαξεις τυρφη?

Σημειωση: Μια ανοδος και μια πτωση του πεχα μερικων δεκατων της μοναδας, κατα την εναλλαγη απο φως σε σκοταδι, δικαιολογειται.
Κατα τη νυχτα λογω της εκπομπης διοξιδειου απο την αναπνοη των ψαριων και φυτων (το διοξειδιο κατεβαζει το πεχα) και ανοδο πεχα κατα την ημερα με την καταναλωση του διοξειδιου απο τα φυτα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01492 seconds with 10 queries