Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 18-09-10, 12:17
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Με μια πολυ γρηγορη ματια στα λινκς που παραθετεις Κωστα, βλεπω μινιμουμ μηκος απο 30 εως 100 εκ, μινιμουμ λιτρα απο 40 εως 80, και αλλες αντικρουομενες πληροφοριες. Εχουμε ξαναπει οτι οι περισσοτερες σελιδες στο ιντερνετ ειναι κοπιες της κοπιας μιας αλλης, και ειναι (οταν οι προθεσεις ειναι αγνες, κι οχι "ας κανω κι εγω μια ιστοσελιδα) μια πολυ προχειρη καταθεση.
Κι εγω θα προτεινα πανω απο ενα μετρο ενυδρειο για 12 εκ ψαρι οπως ο ξιφοφορος - απλα θα το προτεινα λεγοντας γιατι, και θα σταματουσα (αν μιλουσα με αρχαριο). Το οτι τους κρατας θαυμασια εσυ σε μικροτερο και τους αναπαραγεις θαυμασια επισης ειναι αλλο - εισαι εμπειρος, ξερεις τι κανεις κι απο αλλαγες κι απο ταισματα κι απο περιβαλλον. Κι εγω θα προτεινα να μην βαλει ροδοστομους (η νεον), οχι τοσο για την συμπεριφορα στο κοπαδιασμα (νωρις για τετοια πραγματα σε εναν αρχαριο), αλλά γιατι θελουν πιο μαλακο και οξινο νερο, πραγμα που θα τον μπερδευε. Με τον Χαρη μπηκατε σε μια αντιπαραθεση κι οι αντιπαραθεσεις γεμιζουν αμεσως σελιδες (κι εγω αν εμπαινα σε αντιπαραθεση με παλιο χομπιστα θα γεμιζαμε σελιδες). Γι αυτο λεω παραπανω
Παράθεση:
Ο τροπος που το κανουμε μερικες φορες ειναι πιστευω το προβλημα, κι εκει πρεπει να δουλεψουμε ολοι μας.
Μην επιμενουμε σε διαλογους μεταξυ ΜΑΣ σε ενα ποστ αρχαριου (ας ανοιγουμε αλλο ποστ), και ας βρουμε εναν τροπο ευγενικο και διακριτικο να δινουμε τις συμβουλες μας (δεν βγαζω και τον εαυτο μου απεξω). Και δεν ειμαστε το μονο φορουμ που προτεινει διπλασια-τριπλασια λιτρα για τα περισσοτερα ειδη ενυδρειου. Οι ξερες ιστοσελιδες πουναι κοπια η μια της αλλης ειναι αλλο, αλλά στα μεγαλα και εγκυρα φορουμ εδω και χρονια, οσο οι χομπιστες κατανοουν πιο πολυ τον τροπο ζωης των ψαριων, τα λιτρα και οι διαστασεις εχουν "πλατυνει". Ισως το κανουν με καλυτερο τροπο ομως...

Τωρα αυτα για τις βιλες και τις γκαρσονιερες, και τα 1000 νεον σε δεκα τονους νερο, καλα ειναι, αλλά παιρνοντας ως δεδομενο οτι ναι, αιχμαλωτα και σε μικρο ογκο νερου τα κραταμε, υπαρχουν και ορια και γραμμες απο δω κι απο κει. Μπορει ενα κοπαδι να ειναι χιλια ατομα στη φυση, αλλά εξη εφτα ψαρια δεν δινουν στα ιδια, οπτικα και μονο, την αισθηση ασφαλειας που δινουν 30-40 ψαρια.

Aquaman δεν το καταλαβα αυτο με τους δικηγορους?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01782 seconds with 11 queries