Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 15-09-10, 14:58
Το avatar του χρήστη zweet
zweet Ο χρήστης zweet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Περιοχή: Αυλωνα
Μηνύματα: 318
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην zweet Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην zweet Send a message via Skype™ to zweet
Smile ψαρια απο την αρχη!!χρειαζομαι βοηθεια για την επιλογη ψαριων

γεια και παλι!

λοιπον εδωσα ολα τα ψαρια και μολις στρωσει το φιλτρο μου θα παρω παλι καινουρια.
το ενυδρειο:

110 λιτρα - 80 cm μηκος

ph - 6,8
kh - 6-7
NO3 - 25
NO2 - 1
αμμωνια - 0
το ενυδρειο ειναι φυτεμενο , με φωλιες απο ξυλα, υποστρωμα κυριως χαλαζιακο χαλικι.

μολις διορθωθει και το ΝΟ2 και παει στο 0 πιστευω θα ειμαι ετοιμη να βαλω τα ψαρακια ...
τι ψαρακια θα μποσουσα να βαλω?
τι προτεινετε?
το μονο που εχω καταληξει , αλλα θα μπορουσα να αλλαξω και γνωμη αν δω κατι καλυτερο και δεν ταιριαζει με αυτο ειναι τα rodostomus απο τα οποια θα ηθελα ενα κοπαδακι (δεν ειναι τελεια??? ).

θελω ψαριακια να ταιριαζουν με τις παραμετρους του νερου , αλλα και να ειναι σχετικα ανθεκτικα γιατι δεν μου αρεσει να ψοφανε με το παραμικρο...
κατι αλλο που με απασχολει ειναι οτι θελω τα ψαρακια που θα παρω να μην ειναι ολα ιδια μεταξυ τους σαν φωτοτυπια αλλα να εχουν εστω και μικρες παραλαγες στα χρωματα μεταξυ τους (οχι σαν τα zebra danio που ειχα δηλαδη), οπως και να μην ...τρωνε ολο το φαγητο τοσο γρηγορα που να μην προλαβαινουν τα αλλα (οχι σαν τα zebra danio που ειχα και παλι ..... )
αναμεσα σε αυτα που ζηταω υπαρχει κανενα ειδος ψαριου που να ανταποκρινεται??
__________________
 
Page generated in 0,01757 seconds with 11 queries