Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 16-10-03, 07:44
nikits72 Ο χρήστης nikits72 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-03-2003
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή Δυσκολη Ερωτηση (αλλα ποτε δε χερεις)

Επανερχομαι σε ενα θεμα που ειχα -οπως διαβαζετε απο πανω- στο παρελθον.


Προχτες εβαλα τον αρσενικο




στο ενυδρειο που ειναι η θυληκια (photo απο κατω)




Αποτελεσμα μετα απο μια μερα να τα χωρισω διοτι η θυλικια ετρωγε πολυ ξυλο οπως φαινεται και απο το κυνηγιτο


και φοβηθηκα μη την σακατεψει.

Παρα τις προσπαθειες του Γιωργου να βοηθησει με συμβουλες -οπως φαινεται στα προηγουμενα μυνηματα-δεν καταφερα να ζευγαρωσουν.

Στην αρχη και τα 2 ψαρια εδειχναν πολυ κοινωνικα μεταξυ τους κανωντας μαλιστα και κατι κινησεις -σα να παθαινουν ηλεκτροσοκ- το ενα στο αλλο.Οταν ξαφνικα η θυληκια εφυγε πανικοβλιτη και πηγε και κρυφτηκε παιρνωντας και ενα ασπρο χρωμα (απο κει βγηκε το ασπρισε απο το φοβο του?) χωρις ο αρσενικος να τιν εχει χτυπησει η δαγκωσει.Ουτε καν την ειχε ακοθμπισει.Αυτο ηταν.Την αλλι μερα την ειχε πε8ανει στο ξυλο.

Παρακαλω αν εχει καποιος προηγουμενη εμπειρια σε ζευγαρωμα αυτου του ειδους να αφησει εδω ενα μυνημα για να τον ρωτησω περαιτερω.

Εγω ειμαι αρχαριος -οπως ισως φαινεται-.Δεν γνωριζω καν αν ειναι ιδιο ειδος -chocolate chiclid-. αν βεβαια υπαρχουν ειδη.Αν καποιος ξερει απο τις φωτο ας μου πει.Διοτι ειναι πολυ περιεργο τα 2 ψαρια οταν ειναι χωρια να προσπαθουν να φτιαξουν φωλιες και οταν τα βαζω μαζι οχι μονο δε γινονται ζευγαρι αλλα χτιπιουνται κιολα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Νικητας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 11 queries