Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 03-09-10, 09:34
Το avatar του χρήστη 3r4ndo
3r4ndo Ο χρήστης 3r4ndo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-02-2009
Περιοχή: Νέα Μάκρη, Μαραθώνας(Αττική)
Μηνύματα: 387
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην 3r4ndo
Προεπιλογή

Εχω μεγαλωσει πολλα γατακια και σκυλακια απο σακουλες αποριμματων και τα πιο πολλα με κλειστα ματια... Φετος το καλοκαιρι μονο βρηκα 2 φορες σε σακουλα, την πρωτη φορα ζουσε μονο το ενα απο τα 4 που ηταν μεσα σε σακουλα με νερο και ηταν γεννημενα πριν απο 5-6 ωρες, με καποιο τροπο καταφερε να αναπνευσει. Τωρα ο Ρουλης ειναι 5 μηνων και ειναι υγειεστατος!!! Την δευτερη φορα ηταν δυο μονα τους, ειχαν μισοανοιξει τα ματια και τωρα μεγαλωσαν και αυτα και τρωνε ξηρα τροφη μονα τους(δυο μηνων περιπου)!!!! Του ενος του εχω βαλει το ονομα του πρωτου μου γατου του Λουλουκη που μας αφησε σε ηλικια 8 ετων, περισυ τον αυγουστο, ο αλλος μαγκας δεν εχει ονομα ακομη!!!

Το γατακι θα επιβιωσει μονο αν εχει πολυ γερο στομαχι αλλα και παλι δεν θα ειναι γερο εαν δεν του δωσεις καταλληλο γαλα... φρεσκο σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση!!! Θα βρεις σε φαρμακειο σε μορφη σκονης, με χλιαρο νερακι και θα κανει σαν τρελο για να πιει!! Αφου εχει ανοιξει τα ματια του, για καμια εβδομαδα ακομη θα πρεπει να εισαι συνεχεια απο πανω του αλλα μετα θα αρχισει να πινει απο μπολακι οποτε θα βρεις την ησυχια σου, απο αποψη φροντιδας γιατι θα αρχισουν τα παιχνιδια μετα!!! Να σου ζησει!!! (και εχε στο νου σου να μην μενει το γαλα πολες ωρες γιατι χαλαει ευκολα με αυτη τη ζεστη και θα το στειλεις...!!!)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01357 seconds with 11 queries