Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 19-07-10, 23:47
giannisaek Ο χρήστης giannisaek δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 834
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
υποθετω οτι η σωληνα αυτη ειναι μεσα στο ενυδρειο και την χτυπαει πολυ το φως απο τις λαμπες μπορει καποιο ειδος αλγης να εχει αποικησει στη σωληνα
και να μην την βγαζεις ολη οταν την καθαριζεις και να ξαναμεγαλωνει ...λεω δεν ξερω δες το
Ο σωλήνας είναι έξω από το ενυδρείο και τον βλέπει το φως του ενυδρείου, μέσα στο ενυδρείο είναι μόνο το μπαστούνι.
Αυτό που λες είναι πολύ πιθανό, σκέφτομαι να τυλίξω τον σωλήνα με ένα μαύρο πανί να έχει πλήρη συσκότιση, μήπως και φύγει με τον καιρό.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AQUA PURA Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να γίνει αναγνώριση-καταπολέμηση της άλγης για να λυθεί τελείως το πρόβλημα ... δεν είναι φυσιολογικό να υπάρχει τόση άλγη και να βουλώνει την είσοδο του φίλτρου για δες εδώ φίλε μου άλγες
Δεν έχει άλγες καθόλου το ενυδρείο μου, αλλά ο σωλήνας εισόδου συνέχεια μπουκώνει «γιατί;» κουράστηκα να τον καθαρίζω.
Παλιότερα είχε γίνει μια συζήτηση για το μπούκωμα των σωλήνων, τώρα το αντιμετωπίζω εγώ και θέλω την ολοκληρωτική θεραπεία γιατί μπούχτισα.
Δείτε την συζήτηση:
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=39570

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannisaek : 19-07-10 στις 23:47 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01373 seconds with 10 queries