Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 05-07-10, 08:28
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα μελετημενα απο την αρχη...
Σωστος τροπος φιλτραρισματος.....
Εξοπλισμος που θα καθαριζετε μεσα σε 2 λεπτα με κοστουμι και γραβατα....
Νερο που θα ειναι παντα κρυσταλο και παντα με σωστες παραμετρους (ειδικα αμμωνια και νιτρωδη) γιατι και να θελουν να ξεφυγουν δεν θα μπορουν γιατι απλα θα μπουν τα καλυτερα βιολογικα υλικα!!!!

Και αρκετα αλλα.......

Και ολα αυτα τα κανει οχι για εντυπωσεις........αλλα για την αγαπη του για τα ΚΟΙ....

Εμεις που δεν τα καναμε ολα αυτα απο την αρχη.......τι να κανουμε... τα κανουμε τωρα!!!!!

Καλη συνεχεια Βασιλη
Εντάξει....οφείλω όμως να παραδεκτώ ότι άλλαξα ελαφρώς τα πλάνα μου σε σχέση με αυτά που θα έκανα στην αρχή. Δεν αναφέρομαι βέβαια στον εξοπλισμό, αλλά στο μέγεθος της δεξαμένης.

Υπάρχουν σίγουρα και άλλα εξίσου καλά είδη φιλτραρίσματος, όπως π.χ. τα vortex με japanese matting, αλλά απαιτούν μεγάλο χώρο φίλτρανσης, κάτι που ούτε κατά διάνεια μπορούσα να αφιερώσω. Οπότε αναγκαστικά, πάω σε λύσεις ισάξιας υποστήριξης φιλτραρίσματος που απαιτεί μικρότερο χώρο.

Εδώ, δεν θέλω να παρεξηγηθώ...όλα αυτά γίνονται με τον συγκεκριμένο τρόπο, γιατί θα φιλοξενήσω ΚΟΙ και μόνο ΚΟΙ. Αν θα φιλοξενούσα μικρότερα ψάρια, δεν υπήρχε περίπτωση να αφιερώσω τόσο χώρο και λεφτά για κάτι τόσο εξειδικευμένο. Ναι όντως τα ΚΟΙ μου δεν θα έχουν τίποτε λιγότερο από ότι το σκυλάκι μου.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01456 seconds with 10 queries