Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 29-06-10, 13:52
Το avatar του χρήστη Geovai
Geovai Ο χρήστης Geovai δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Μηνύματα: 385
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη εδω και 2 χρόνια χρησιμοποιω μόνο το Flourite δεν θα σου συνιστούσα να το κάνεις τμηματικά,αλλά μια και έξω,αν το πλένεις καλά (αρκετα νερα) και στο γέμισμα του ενυδρείου το σκεπάσεις με ένα ναϋλον και το γεμίσης σιγα σιγα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα . Απεναντίας αν το κάνεις τμηματικά δεν θα πετύχεις το υπερυψωμένο τμήμα που θέλεις θα μπερδέψεις τα χαλίκια σου μεταξύ τους (προσωπικά για μένα να βάλεις μόνο ένα είδος χαλικιού και να μην το μπερδέψεις,γιατι το μπέρδεμα είναι εύκολο το ξεμπέρδεμα είναι το δύσκολο)και θα ταλαιπωρήσεις τζάμπα τα ζωντανα σου με συχνες παρεμβάσεις στο ενυδρείο.
Εχεις δικιο σε αυτο που λες, και γω δεν θελω να τα ταλαιπωρησω. Απλα εχει πολυ δουλεια για να το κανω ολο με την μια και πρεπει να αδεισω ολο το νερο το οποιο ταλαιπωρηθηκα για να το "στρωσω" και εχει κανα μηνα που ειναι φυσιολογικα τα επιπεδα. Αλλωστε εχω σκεφτει το εξης: για να πετυχει η κλιση και να μην μπερδευτουν το λιπασμα με τα υπολοιπα χαλικα θα χωρισω το ενυδρειο με πλακες απο πλεξι η γυαλι διαφορετικου υψους και καθε φορα θα κανω τις αλλαγες μεσα στα χωρισματα. ετσι θα μπενει λιγη ποσοτητα καθε φορα και οταν τελειωσω θα βγαλω τα χωρισματα με προσοχη και λογικα θα εχω πετυχει και την κλιση που θελω. Δεν ξερω αν συμφωνεις. Αλλωστε δεν εχω και την ευχερια να παρω αμεσως 2 7κιλα λιπασμα. ειναι και ακριβουτσικο!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,07254 seconds with 11 queries