Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #74  
Παλιά 18-06-10, 15:41
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vagvader Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχω πουλησει ποτε ψαρια μου και σε κανεναν. Δεν θα βρειτε κανεναν να σας πει οτι εχει ψαρια μου, ομως εχω δωσει-χαρισει ψαρια απο γεννες μου σε petshop και φυσικα αυτο δεν θα αρεσει σε εσας, το προτιμουσα ομως απο να τα πεταξω η να τα κανω τροφη στα μεγαλυτερα μου... Τωρα οσο αφορα την παραμονη μου η οχι στο φορουμ, παρτε το απο την αναποδη, αν εδω ηταν ενα φορουμ για υβριδια-crossbreeds κλπ και καποιος εδινε μια αντιθετη αποψη η γενικα αντιδρουσε θα ηταν εξυπνο να τον κανουν banned με τη μια? Και ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εδω μεσα εχουν παπαγαλοψαρα, τι πρεπει ολους αυτους να τους κανετε banned? Το διαφορετικο συμαινει αυτοματως και περιορισμος? Και ισα ισα δινετε και το ερεθισμα σε καποιους να διαβασουν τι ειναι το σωστο και τι οχι, οποτε ειναι θεμα επιλογης και γνωσης του ολου. Αν δεν ξερουν οι συμφορουμιτες ποια ειναι η πραγματικη εικονα αυτων των ψαριων πως θα κρινουν? Ετσι απλα θα τους λετε "ΟΧΙ στα υβριδια"? Καταλαβαινω ομως τους φοβους του τολη και του καθε τολη που σε αλλες συνθηκες μπορει να ημασταν και αδερφια... Υπαρχει η φοβια μην τυχων και υπαρξουν υποστηρικτές και λατρεις του ειδους.
Ποιο ειναι το ειδος? Δεν υπαρχει τετοιος φοβος ... ολοι τα βλεπουμε στα πετσοπ ... αλλα τουλαχιστον εγω θλιβομαι παρα πολυ! Οπως οταν ειδα την παπαγαλινα σου! Οτι και να ειναι ειναι ταλαιπωρημενη -χωρις ουρα- και θα πρεπει να ζησει με τις προυποθεσεις που εθεσε καποιος ανεγκεφαλος που της εκοψε την ουρα αλλα και ακομα πιο πριν που την "εφτιαξε" για το κερδος και μονο!

Προσωπικα εξεφρασα τη γνωμη μου παραπανω! Και εγω ειμαι κατα των υβριδιων ποσο μαλλον αν το κανουν χομπιστες! Παρολα αυτα δε θελω να σε πεισω για κατι ...

Αν δε τα δινεις αλλου δεν εχω προβλημα ουτε ζηταω να τα θανατωσεις! Εχουν και αυτα ψυχουλες αλλα να αφησουμε την φυση να "δημιουργει" νεα ειδη!

Τα ban τα κανει μονο ο ιδιοκτητης! Αν ειχα εγω τετοια δυνατοτητα πολλοι θα ειχαν ban-αριστει απο καιρο! Δε με νοιαζει τοσο αυτο που λεει ο καθενας αλλα το γιατι το λεει! Οι προθεσεις ειναι πολυ σημαντικες για μενα!!!
Ελπιζω να καταλαβαινεις το παραδειγμα με το wwf ειναι φυσικο να σε πυροβολουν ολοι ...

Αν θες καποια συμβουλη θα σου προτεινα μια που τα πας καλα στις αναπαραγωγες ... να στρεψεις το ενδιαφερον σου σε σπανια ψαρια και δυσευρετα στην Ελλαδα ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
 
Page generated in 0,01716 seconds with 11 queries