Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 18-06-10, 13:10
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χριστόφορος Μίχας Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν κανεις το χατηρη του jimmis 1974 τοσα εχει γραψει ,αμα δεν σου βγει καλο η Πατρα κοντα ειναι.
δεν ειναι θεμα το "χατηρη", απλα επειδη η τιμη ειναι σχεδον η ιδια στο 2213 και στο ΕΧ600, (εεε καπου 3 με 4 ευρο παραπανω ειναι το EX), βαλε ομως οτι εχει και υλικα, (λιγα αλλα κατι ειναι και αυτα), απλα γιατι να παρει ενα φιλτρο με ροη 440 λ/ωρα, ενω μπορει να παρει με 600, ακομα και το ΕΧ700 μπορει γιατι οχι να το παρει. Αλλωστε καπια στιγμη στο μελλον μπορει να αλλαξει σε ενα μεγαλητερο ενυδρειακι, γιατι να μην το βρει μπροστα του το φιλτρο.
Και γω με 120 λ ενυδρειο ξεκινησα και με 2213 , και μπορω να πω οτι δεν με καληπτε και πολυ στο 120 αρι μου, μετα πηγα σε μεγαλητερο ενυδρειο και αρχισα τα πουληματα και ου το καθε ξεις.......
Η αποψη ειναι καθαρα πρωσοπικη μου γιατι εχω δοκιμασει και τα δυο φιλτρα και δεν μπορω καν να τα συγκρινω.
Ενα απο τα πραγματα που δεν μου αρεσαν στη σειρα classic ειναι το γεμισμα, πρεπει να ρουφηξεις νερο καθε φορα αν σου αδιαζει η μαγκουρα αναροφησης.
Στα ΕΧ δεν συμβενει κατι τετοιο.
Δεν ξεχωρηζω Εheim με Tetra, ειναι και οι δυο το ιδιο ακριβως αξιοπιστες, απλα ξεχωριζω μοντελα τα οποια ειναι σχεδον στην ιδια τιμη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01530 seconds with 11 queries