Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 18-06-10, 00:58
Το avatar του χρήστη vagvader
vagvader Ο χρήστης vagvader δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2010
Περιοχή: Ξανθη
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beat89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλωστε μπορεις να αναγκασεις ενα ψαρι να αναπαραχθει?Φανταζομαι πως οχι.
Μονος σου το λες.... δεν τα αναγκασα!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το άσχημο και το δυσλειτουργικό είναι πολύ σχετικές έννοιες φίλε μου.
Στα δικά μου τα μάτια, αυτά τα "ψάρια" είναι άσχημα, γιατί είναι προϊόν εργαστηρίου και δεν υπάρχουν στη φύση.
Και είναι και δυσλειτουργικά, γιατί δυσκολεύονται να κολυμπήσουν, να φάνε, πολλές φορές και απλά να επιβιώσουν.
Αν ήθελα κάτι τέτοιο στο ενυδρείο μου, θα έβαζα ρομποτάκια ή πλαστικά ψαράκια, να μην τυρρανάω τα αληθινά.

Αν ήσουν νέος χομπίστας ή άσχετος που δεν ήξερε, θα σε δικαιολογούσα, εξαιτίας της άγνοιας ή της ηλικίας.
Στην δική σου περίπτωση δεν βρίσκω δικαιολογίες και η επιμονή σου να τα υβριδίσεις και να τα διαιωνίσεις, μόνο για να
ικανοποιήσεις την περιέργεια και τον εγωισμό σου, με βρίσκει απόλυτα και κατάφωρα αντίθετο.
"Παίζεις" με ζωούλες, με ψυχές, με δυστυχισμένα πλάσματα και προσπαθείς να δημιουργήσεις κι άλλα τερατουργήματα.
Το πείραμά σου με εξοργίζει και η προσφορά σου να μας το παρουσιάσεις με αφήνει παντελώς αδιάφορο.
Ηθικο για μενα ειναι περισοτερο να εχω διμιουργηματα εργαστιριου (οπως τα λετε) οπου διμιουργιθηκαν μεσα σε διαστασεις ενυδρειου παρα να εχω πλασματα της φυσης κλεισμενα σε μια μικρογραφια της φυσης (οπως επισης λετε). Δεν βγαινει πουθενα αυτο ομως, εχετε τις δικες σας αποψεις και εγω τις δικες μου, σεβομαι τις δικες σας, θα παρακαλουσα να σεβαστειτε και τις δικες μου οσο αντιθετοι και αν ειστε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vagvader : 18-06-10 στις 00:58 Αιτία: Automerged Doublepost
 
Page generated in 0,01541 seconds with 11 queries