Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-06-10, 23:58
Dukas karolos Ο χρήστης Dukas karolos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-03-2010
Περιοχή: Κατερινη
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Δόξα το θεό, κάτι έγινε...

Καλησπέρα σε όλους..Αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω δύο πολύ καλούς φιλούς πλέον, των οποίων η βοήθεια υπήρξε πολύτιμη και πιστεύω πως χωρίς αυτούς θα ήμουν ακόμη βαθιά νυχτωμένος στις απόψεις μου για ένα <σωστό> ενυδρείο, τον Στάυρο Τσιόνογλου και τον Giannh pol..(παιδιά χαίρομαι πολύ που σας γνώρισα)..Επίσης ευχαριστώ και όλα τα παιδιά του gab που με τις γνώσεις τους συνέβαλαν σημαντικά στην καλύτερη πορεία του δικού μου ενυδρείου..
Ήρθε ο καιρός λοιπόν να σας παρουσιάσω και εγώ με τη σειρά μου το ενυδρείο μου..θα προσπαθήσω να ανεβάσω φώτο...

Πληροφορίες

Διαστάσεις:φαρδος 80εκ. χ υψος 40εκ. χ βαθος 27εκ. εώς 35εκ. κουρπαριστό τζάμι στη φάτσα.
Όγκος:96lt
Κατηγορία:
Φυτά: Anubias barteri nana, Bolbitis heudelotii, Cladophora aegagrophila, Cryptocoryne crispatula balansae, Hemianthus micranthemoides, Microsorum pteropus Narrow, Sagittaria subulata, Staurogyne repens, pistia stratiotes, java moss
Ψάρια / Άλλα είδη:10 αρλεκίνους, 3 οτόκυκλους, 4 σαλιγκάρια και περίπου 100 red cherry.
Διακοσμητικά υλικά:πέτρες ποταμίσιες -κεζαπαρισμένες-,ρίζες και Seachem flourite για χαλίκι.
Φόντο:μαύρο χαρτόνι
Φωτισμός:3 gro-lux 18watt έκαστη.
Διάρκεια φωτισμού:8 ώρες περίπου.
Φιλτράρισμα:eheim 2028
Θερμοστάτης:aquael 100watt
Λίπανση:Flourish Seachem 0,5ml ανα εβδομάδα.
Παροχή CO2: no

Παράμετροι:

pH:7,4
Γενική σκληρότητα (GH):5
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):4
Αμμωνία (ΝΗ3):
Νιτρώδη (ΝΟ2):
Νιτρικά (ΝΟ3):5
Αλλαγές νερού:30% κάθε εβδομάδα.
Θερμοκρασία:26,5c
Άλλες πληροφορίες:το ενυδρείο τρέχει 3 μήνες περίπου.
Φωτογραφία:παιδιά sorry αλλά παλεύω μία ώρα και δεν γίνετε τίποτα..μάλλον είναι μεγάλο μέγεθος και δέν τις δέχεται...θα ρωτήσω πώς μπορώ διαφορετικά να τις δημοσιεύσω και θα επανέλθω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01578 seconds with 10 queries