Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 07-06-10, 11:41
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από komori Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα
Στο ενυδρειο θα λειτουργουν δυο εξωτερικα φιλτρα.Οταν λετε καλη κυκλοφορια μηπως πρεπει να σκεφτομαι και κανενα κυκλοφορητη για επιπλεον κινηση του νερου μεσα στο ενυδρειο?Καλό κάνει,κακό δεν κάνει.Θα το δεις στην πράξη.
Προχωρωντας τωρα εβαλα στο ενυδρειο νερο και το αφησα μια μερα ετσι.Μετα εβαλα μπρος το ενα φιλτρο (bluextreme 1100)με ανθρακα για να φυγει η θολουρα και οτι αλλο καταλοιπο χημικο υπαρχει.σωστόςΤο ασχημο ειναι οτι κανει ενα θορυβο μαλλον απο τη φτερωτη μεσα την οποια την εχω καθαρισει.Μήπως έχει αέρα?Παρεπιπτοντως εχω δει καποια σπρει λαδιου να πωλουνται.Που ακριβως χρησιμοποιουνται στο φιλτρο?η eheim έχει ένα σπρέυ σιλικόνης.Το χρησιμοποιείς στα ελαστικά μέρη για να μην σκληραίνουν(βεντούζες,o-ring)ή και (εγώ)στην θαλάμη της φτερωτής για μείωση των τριβών.Σπρέυ λαδιού δεν ξέρωΕπειδη τα φυτα θα αργησουν λιγο στο τελος της επομενης βδομαδας 20 Ιουνιου περιπου , δεν πιστευω να πειραζει που δουλευει το φιλτρο μονο του.Δεν πειράζει αλλά δεν χρειάζεται κιόλας.Βάλε φρέσκο νερό με αντιχλώριο όταν θα είσαι έτοιμος
...............
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01466 seconds with 11 queries