Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 28-05-10, 16:16
Το avatar του χρήστη Αλέξης6
Αλέξης6 Ο χρήστης Αλέξης6 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-10-2009
Περιοχή: Hannover, Germany
Μηνύματα: 734
Προεπιλογή

[/QUOTE]

Οσο για την ευγενεια που διαβαζω προς νεους χρηστες ολοι τουλαχιστον οι mods ειναι παραπανω απο ευγενικοι εγω (προσπαθω), ο Πανος, ο Αλεξανδρος ολοι ... δε σκεφτομαι καποιος να ειναι αποτομος!![/QUOTE]

Αυτό ισχύει Κοιτούσα της προάλλες το πρώτο θέμα που έγραψα σαν μέλος σε αυτό το φόρουμ και αφορούσε το μονομάχο σε κοινωνικό ενυδρείο.. Το τι περίεργες συνθέσεις είχα παρουσιάσει δεν λέγεται και παρόλα αυτά οι μοντεραιτορ και οι υπόλοιποι συνχομπίστες ήταν ευγενικότατοι και κατατοπιστικότατοι και έμαθα πολλά... Δε με πήρε κανένας από τα μούτρα όταν ακόμα ήθελα να βάλω κάτι μπαλούν μόλυ εαν θυμάμαι που δεν είναι φυσικά..

όμως και εγώ ανοιχτόμυαλη αντιμετώπιση και δεν μπήκα με τη λογική του κάτσε να δούμε τι θα μας πούνε και αυτοί τωρα αλλά τελικά θα κάνω ότι μου κατέβει...

Και κάτι τελευταίο όσον αφορά το δογματισμό... Νομίζω ότι σε οποιδήποτε επίσημο σαιτ, μπλογκ, φόρουμ που έχει μια συγκεκριμένη θεματολογία, η βασική γραμμή που πρέπει να ακολουθείται από τους διαχειριστές αλλά και τα ενεργά μέλη πρέπει κατά 95% να μην παρεκλείνει από αυτό που γράφεται στο βιβλίο, τον συντηρητικό και πάγιο κανόνα ας πούμε... Στις κατ ιδείαν συζητήσεις και στα πμ εντάξει μπορούν να ειπωθούν και εναλλακτικές γνώμες και εμπειρίες που φυσικά είναι δημοκρατικό να λέγονται και στις ανοιχτές συζητήσεις αλλά με προσοχή..

Γιατι μπορεί πχ. να κατάφερε ένας χομπίστας να κρατήσει 7 δίσκους σε 200 λίτρα για χρόνια χωρίς να χάσει κανέναν και να είναι όλοι καλά (μεταξύ μας δεν πρόκειται να το γνωρίσουμε ποτέ αυτό, είναι το ίδιο πιθανό να καταλάβουμε πως νιώθουν ακριβώς τα ψάρια με την πιθανότητα να αποκρυπτογραφηθεί η ψυχοσύνθεση της γυναίκας...)

Αλλά ε΄γω σαν αρχάριος διαβάζω αυτό και σκέφτομαι: Ωραία θα πάρω το ενυδρείο του θείου που είναι 150 λίτρα, θα βάλω χαλίκι ξύλα, 5 μικρούς δίσκους 5 εκατοστών θα βάζω και νεράκι βρύσης και όλα καλά θα πάνε... Και εαν όμως εχώ μετά τους χάσω, και θα έχουν χαθεί 5 ψάρια , και θα έχω χάσει λεφτά, και θα ξενερώσω και και και...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01492 seconds with 11 queries