Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 02-06-03, 00:34
soulmate Ο χρήστης soulmate δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή μια από τα ίδια...

Προμηθεύτηκα κι εγώ το ίδιο υλικό από τον "προμηθευτή" μου, 1λιτρο απο αυτά τα κυλινδράκια, που ΔΕΝ ειναι πορώδη, 17€..

Εκεί που εκνευρίζομαι είναι πώς εγώ ζήτησα υλικό για βιολογικό φιλτράρισμα, ενώ αυτό είναι όπως λέει ξεκαθαρα στο βιβλιαράκι του για ΜΗΧΑΝΙΚΟ καθαρισμό, όπως επίσης εκνευρίζομαι διπλά, όταν διαπιστώνω εκ των υστέρων ότι το υλικό μάλλον κάνει μόνο για εξωτερικά, μεγάλα φίλτρα και όχι για τα 3 εσωτερικά κουβαδάκια που έχω εγώ..

Κι αυτό γιατί, όπως μου εξήγησε άλλος "προμηθευτής", αυτό το συγκεκριμένο υλικό, κανει μηχανικό καθαρισμό, διασπά δηλ τις χοντρές ακαθαρσίες, σε μικρότερα κομμάτια, και κάνει για αντλίες που στέλνουν με πίεση το νερό στα φίλτρα, καμμία σχέση με τη μικρή δική μου τρομπίτσα...

Τα 17 € τα έσκασα πάντως, τζάμπα και βερεσέ, τα κυλινδράκια κάθονται άπρακτα, και πήρα για βιολογικό καθαρισμό, όπως αρχικά είχα ζητήσει, άλλο υλικό, από άλλο "προμηθευτή", είναι μικρά μπαλάκια με πόρους, τα οποία γέμισαν το ένα από τα 3 κουβαδάκια του φίλτρου μου, το μεσαίο για την ακρίβεια, τα άλλα δύο είναι γεμάτα με υαλοβάμβακα..

Είναι απαράδεκτοι μερικοί..

Να τους ζητάς βιολογικό υλικό και να σου δίνουν μηχανικό!!

Να μη σε ρωτάν καν τι φίλτρο έχεις..

Ενταξει εγώ, έχει 8 μήνες που ασχολούμαι με ενυδρειακά και τώρα δειλά δειλά άρχισα να ανοιγω τα μάτια μου, οι άλλοι, οι "επαγγελματίες"; ξέρουν τι πουλάνε;

Μάλλον μόνο να πουλήσουν θέλουν...

Τελικά το μυστικό είναι να αγαπάς αυτό που κάνεις..αλλιώς...αν το κάνεις μόνο για το κέρδος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01538 seconds with 11 queries