Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 23-05-10, 20:32
greg Ο χρήστης greg δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2010
Περιοχή: Γλυφαδα
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
μετρα διαστασεις και κανε αυτην την πραξη μηκος Χ πλατος Χ υψος / 1000 και θα βρεις τα λιτρα

12 το πρωι με 1 το βραδυ?

λογο 3μερου κανουμε αλλαγες στα ενυδρεια μας ολοι εδω ειναι χαχαχαχαχα


προβλημα δεν εχεις απο καθαρισμο φιλτρων κλπ κλπ αλλα καντα και εσυ στην τουαλετα
το φιλτρο μονο με νερο απο το ενυδρειο το καθαριζεις αλλιως καθε φορα θα εχεις τα ιδια
Ευχαριστω και σενα φιλε για της απαντησεις σου

Διαστασεις τελικα εχει 56Χ36,5Χ28,5 καθαρο απο οσο μπορεσα να μετρησω. Αρα ειναι 60 λιτρα τελικα. Μα ητανε και το λογικο μιας και ειχανε γραψει 15ml απο το μαγαζι πανω στο αντιχλωριο.

Δεν ειπα 12-1 το βραδυ Εγραψα οτι ανοιγω την λαμπα το απογευμα που γυριζω 18.00-19.00 για να τα χαζευω κιολας και το κλεινω το βραδυ πριν κοιμηθω 00.00-01.30.
Εχει σημασια ποσες και ποιες ωρες του την εχω ανοιχτη?

Παλι καλα που μου το γραψατε αυτο για το φιλτρο. Θα το εφαρμοσω απο την πρωινη αλλαγη νερου που θα κανω και περα.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως ειμαστε μια μεγαααααααλη παρεα αρρωστων ενυδρειαδων..χιχι ...λοιπον το θεμα με την φωτοπεριοδο το λυνεις με ενα χρονοδιακοπτη απο το πρακτικερ ή απο καποιο καταστημα με ηλεκτρολογικο υλικο...δεν ρωτας κοτσανες και καλα κανεις και ρωτας για να μαθαινεις ...τα λιτρα σου θα ειναι οντως 30 αλλα υπολογιζε τα καθαρα γυρω στα 25 ή και λιγοτερο...αντιχλωριο πολυ καλο ειναι το seachem prime λιγα μολις ml κανουν για πολλα λιτρα...ενυδρειακο αλλατι και μετρησεις προτιμησε της api
Ευχαριστω και παλι platy, τωρα ξερω τι να ψωνισω την Τριτη.

Παρεπιτοντως το ενα απο τα 2 που φυτοζωουσε τα κακαρωσε.. και ητανε και το αγαπημενο της κορης μου.

Με φαι τι κανω τωρα αυριο που ο ενας ειναι καλα και ο αλλος ειναι στον αφρο??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01633 seconds with 11 queries