Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 21-05-03, 16:27
soulmate Ο χρήστης soulmate δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

>Υαλοβαμβακας - βιολογικο υλικο. Ανθρακα μονο αν υπαρχει λογος >να φυγουν τιποτα φαρμακα.

Τι ακριβώς εννοείς με το βιολογικό υλικό; Τι θα πρότεινες να πάρω; Τα ψάρια που έχω ειναι gappy και platy. Με ποια σειρά θα πρέπει να μπούν τα υλικά στα κουτάκια; Π.χ. στο πρώτο υαλοβάμβακας, στο δεύτερο κεραμικά κυλινδράκια και στο τρίτο τι;


>Δεν χρειαζεται να μετακινεις ντεκορ-φυτα. Σκουπιζε τα ακαλυπτα >σημεια, καθε φορα που κανεις αλλαγη νερου, με το ιδιο λαστιχο με >το οποιο τραβας νερο.


Οταν τραβάς νερό με το λάστιχο, βάζεις τη μία άκρη στο νερό, την άλλη στο στόμα σου και ρουφάς λίγο μέχρι να δώσεις ροή στο νερό; (με τον κουβά σε χαμηλότερο επίπεδο φυσικά από αυτό του πυθμένα του ενυδρειου..Αν φτάσει νερό στο στόμα σου κατά λάθος, δεν είναι επικίνδυνο για την υγεία σου, δεδομένου ότι υπάρχουν στο νερό αμμωνίες, νιτρικά, περιτώματα, άλγη, βακτηρίδια κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο;

Γενικώς πόσο επικίνδυνη είναι η επαφή με το νερό του ενυδρείου; Μέχρι τώρα το έριχνα στο νεροχύτη της κουζίνας..υπάρχει κάποιος κίνδυνος;

Έχω ακούσει πως μπορείς να ποτίσεις λουλούδια με νερό από ενυδρείο..Ξέρεις αν είναι αυτό σωστό;


Συγνώμμη για τις πολλές ερωτήσεις..αλλά..όντας αρχάριος...καταλαβαίνεις..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01781 seconds with 11 queries