Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #95  
Παλιά 15-05-10, 23:38
yiannossavva Ο χρήστης yiannossavva δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2007
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χα χα χα .
Μια φωτογραφία μόνο μαλλιά οπότε τι θα μπορούσα να σχολιάσω παραπάνω.
Πάλι καλά που έχεις. Μια και εγώ σιγά σιγά αρχίζω να κάνω μεγάλο μέτωπο και όχι φαλακρά .

Ναι είσαι βατραχάνθρωπος με τα όλα του.
Τι θες και παίδευσε με τα κοι. Βαλέ βατραχάκια να έχεις και μουσική το βράδι.

Ως προς τις λίμνες σας Γιάννο και Άνδρο. Εχω να πω ότι ο καθένας σας έτσι πως το αντιλαμβάνομαι εγώ. Εχει ο καθένας σας τέλειος διαφορετική προσέγγιση στο θέμα λίμνη.
Οπότε μη χαλιέστε.

Κάθε λίμνη λόγω του ότι είναι τέλειος διαφορετική από μια άλλη ωριμάζει και αντιδράει διαφορετικά .

Καθαρό νερό σαν χρώμα, θεωρό ότι θα έχει κάποιος μονό αν έχει πολλά φυτά στην λίμνη του ή αν θα έχει λίμνη φυτών ή τέλος αν μπορεί να περνάει το φιλτραρισμένο νερό από υαλοβάμβακα. Κάτι που δεν γίνετε σε μεγάλες λίμνες, μια και ο όγκος του νερού επιστροφής είναι πολύ μεγάλος. Οπότε το βάρος του νερού σε συνδυασμό με την ορμή του, ο υαλοβάμβακας δεν μπορεί να αντέξει.

Τέλος σωστή λίμνη είναι αυτή που μεγαλώνει σωστά ψαριά.
Τώρα αν το phτου ενός είναι λίγο καλύτερο από του αλλού. Αλλά του αλλού έχει καλύτερη οξυγόνωση και του παρά αλλού η λίμνη είναι ρηχία και τα ψαριά ψήνονται από των ήλιο αλλά έχουν τέλειες συνθήκες νερού κτλ.
Πιστεύω ότι δεν βγάζει αυτή η κουβέντα πουθενά.

Έχετε και οι 2 πανέμορφες λίμνες.
Απλά του Άνδρου είναι λίγο καλύτερη μια και τα βατράχια θα κάνουν και τζακουζι. Χα χα χα χα βατράχια.
Δεν μπορώ θα σκάσω αν δεν σε πειράξω.

Δεν χαλιόμαστε ρε σι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα κοι θα είναι στρεσαρισμένα σε ένα τέτοιο χώρο... απαιτούν καθαρό ζωτικό χώρο δράσης. Δεν το κάνω από κακία να στο πω. Φιλική συμβουλή.

Βασίλη πραγματικά κουράστηκα να λέμε τα ίδια και τα ίδια.
Αν η λίμνη μου δεν κάνει για ΚΟΙ το δείχνει η ποριά της. Ο κάθε ένας μπορεί να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.
Ίσος είναι καλύτερα να μην εμπλακώ ξανά σε άλλο τοπικ εκτός από το δικό μου γιατί πραγματικά κουράστηκα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yiannossavva : 15-05-10 στις 23:38 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01704 seconds with 11 queries