Θέμα: Rena Filstar xP2
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 21-04-03, 12:17
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Εγω παιδια εχω το ΧΡ3 εδω και 2 μηνες και δεν ειμαι οσο ευχαριστημενος θα ηθελα.Κανει λιγο θορυβο(αλλα ακουγεται οταν εχει ησυχια) και δεν εχει την δυνατη κυκλοφορια που λεει πως εχει.Οχι πως καποιο canister εχει την ονομαστικη κυκλοφορια αλλα τωρα 1350 λιτρα ανα ωρα και το prime 30 να του ριχνει για πλακα....
Ασε που τα αλλα canister που εχω ειναι το EHEIM Pro2,HYDOR,Prime 30 και FLUVAL 304 EINAI και ποιο ησυχα και ποιο δυνατα...Το EHEIM ειναι κορυφη μακραν...σε ολα του!
Το Fluval σταθερο αλλα εαν εχεις και μηχανικο μεσα(υαλοβαμβακα) λογο κυκλοφοριας νερου που στενεβει σε καποια σημεια μπουκωνει σχετικα γρηγορα και ριχνει την ροη αρκετα,αν και το ανοιξε κλεισε και ξαναξεκινα ειναι παιχνιδι.
Το Prime το οποιο ειναι απλα ενα γρηγορο,αξιοπιστο και αθορυβο canister που απλα εναι λιγο περιεργο στο ανοιξε κλεισε γιατι γεμιζει ο τοπος νερα και θες μια μεγαλη πετσετα απο κατω του για αποφυγη υγρων stories...
Το ΧΡ3 ειναι ευκολο στη συντηρηση του αλλα δεν ειναι Eheim με τιποτα...
Πιστευω να μην σας κουρασα.
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01348 seconds with 11 queries