Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #100  
Παλιά 30-04-10, 14:45
Το avatar του χρήστη apostolis veroia
apostolis veroia Ο χρήστης apostolis veroia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: veroia
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
πω πω ομορφιες!!!
ζηλευω.....βρε παιδια να κανω μια ερωτηση.....
μια λιμνη οπως αυτη...ας πουμε οτι αφηνουμε κατα μερος το κατασκευαστικο κομματι.....
τι κοστος συντηρησης ενδεχεται να εχει?? ενα ευρος τιμων?? για νερο αποχλωριωση...δεη κ.τ.λ.
Πανουλη και γω δε ξερω τι να σου πω Ειμαι ο μοναδικος που δεν εχω φυλτρα εχω μονο 2 αντλιες 5000 Lit την ωρα απο 65watt η μια, αρα σε ρευμα τιποτα! αποχλωριωση δεν κανω γιατι πλεον το νερο που συμπληρωνω ειναι ελαχιστο καθε βδομαδα ωστε και χλωριο να εχει ειναι τοσο μικρη η ποσοτητα που δεν μου κανει κακο! Εχω βαλει πολλα φυτα που περιμενω πως και πως να μου μεγαλοσουν! Αλλα μην ξεχνας οτι η δικη μου λιμνη ειναι τοσο μεγαλη με βαθος στο τελευτεο επιπεδο 1,70 με 1,80 που τι αλγες και τετοια παρασιτα να επιβιωσουν! To νερο εκει ειναι ακομα πολυ κρυο! και σκοτονει τα παντα εκτος απο τα ψαρακια μου. Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι στο σημειο που την εχω φυσαει παρα πολυ, με αποτελεσμα το νερο να αξυγονονετε απιστευτα καλα! Ασε που αυτο με βοιθαει να την καθαριζω ποιο ευκολα απο φυλα και σκονες, ολα μου τα παει σε μια μερια Παντος αν ελεγα να τη στηριξω με μηχανικα μεσα το κοστος θα ηταν πολυ βαρι!!! Παντος ως τωρα τα παει πολυ καλα και η εορουμενη αλγη εξαφανιστηκε σιγα-σιγα, του χρονου τωρα αν δω τα ζορια θα κανω μια προλιμνη που θα χει μονο φυτα το νερο δε θα φαινετε να φανταστεις και αυτο θα ειναι και το φυλτρο μου! Να παρακτω εβγαλα φωτο πριν απο μιση ωρα και οσο παει και καθαριζει!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0122.jpg
Εμφανίσεις:  336
Μέγεθος:  51,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0121.jpg
Εμφανίσεις:  315
Μέγεθος:  45,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0119.jpg
Εμφανίσεις:  314
Μέγεθος:  19,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0118.jpg
Εμφανίσεις:  392
Μέγεθος:  50,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0116.jpg
Εμφανίσεις:  323
Μέγεθος:  39,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα0115.jpg
Εμφανίσεις:  288
Μέγεθος:  17,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01648 seconds with 11 queries