Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #109  
Παλιά 29-04-10, 16:52
gta__156 Ο χρήστης gta__156 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Περιοχή: petroupoli
Μηνύματα: 560
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AQUA PURA Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον συγκεκριμένο τρόπο που λες δεν τον έχω δοκιμάσει εγώ προσωπικά αλλά το έχω δει να γίνεται με υπόστρωμα + χώμα δεν γνωρίζω να σου πω όμως τα τελικά αποτελέσματα αναπτηξης των φυτών . Δεν υπάρχει όμως λόγος να χρησιμοποιήσεις υπόστρωμα και να μπαίνεις σε έξοδα αφού υπάρχουν στο εμπόριο διάφορα χώματα potting soils που έχουν σίγουρα αποτελέσματα και είναι και πιο οικονομικά….(π.χ. Algoflash).

Tην τελευταία ερώτηση σου δεν την καταλαβαίνω.. τι ακριβώς θέλεις να κάνεις ? αν μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος θα βοηθούσε πολύ … μήπως θες να κάνεις dry start?
επειδη διαβασα και τα 2 τοπικ δηλαδη και αυτο και το dry start θα ηθελα τη γνωμη ως προς το ποιος ειναι αποδοτικοτερος τροπος για να γεμισω ενα 30λιτρο ενυδρειο με cuba .
Απλα σκεφτομουνα να ετοιμασω μια μεγαλη καλλιεργια και απλα μετα να μετεφερα ολη την καλλιεργεια μαζι με το χωμα της στο ενυδρειο . για αυτο ρωτησα για υποστρωμα ενυδρειου αντι για algoflash , αυτο που εχω σαν σκοπο να ξεκινησω μεσα στο s/k ειναι να παρω 2 ιδια κουτια , με ιδια ποσοτητα φυτων απλα να αλλαζει το χωμα και να κανω μια συγκριση οσων αφορα την αναπτυξη της μιας και της αλλης καλλιεργειας , τα κουτια θα ειναι στον ιδιο χωρο , με τον ιδιο φωτισμο και σαφως τα ψεκασματα θα ειναι τα ιδια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries