Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #382  
Παλιά 15-04-10, 15:49
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva Εμφάνιση μηνυμάτων
Lusy όταν φύγω ποιος θα φροντίζει τα ψάρια μου?


Βασίλη
Η σκέψη για τον ανθώνα είναι να βάλω χρώμα το οποίο δεν έχω στον κήπο. Τα βλέπω όλα πράσινα και θέλω να σπάσω κάπου την μονοτονία. Δεν θέλω σε εκείνο το σημείο κάτι που να παίρνει ύψος γιατί θα μου κόψει την θέα από την βεράντα προς την λίμνη. Τώρα πρέπει να ψάξω φυτά με πλούσιο χρώμα που να είναι περίπου 40-50 εκατοστά. Μάλλον θα επιλέξω εποχιακά.
Συμφωνώ απόλυτα ότι ο χώρος μου χρειάζεται κάτι σαν αυτά που προτείνεις και θα πάω εντός τον ημερών να δω τη επιλογές έχω
Γιάννο, αυστηρώς όχι επιχιακά σε τέτοιο χώρο. Το εποχιακό το μεγαλώνεις για αρκετό διάστημα και όταν έρθει η ώρα να ανθοφορήσει, το χάνεις σε ελάχιστον χρονικό διάστημα και φτου πάλι απ' την αρχή. Άσε που το φθηνόπωρο δεν βρίσκεις τίποτε. Και μη μου πεις ότι εκεί θα βάλεις τα calla lillies....γιατί καλοκαίρι γιοκ!

Κάτι μόνημο θα πρέπει να βάλεις που ανθοφορεί και μπορείς να το κλαδεύεις/περιορίζεις όσο εσύ επιθυμείς. Υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλές επιλογές. Βγες στο παζάρι, δες, μην αγοράσεις τίποτε, φωτογράφησε αν μπορείς αυτά που σου αρέσουν και θα σου πω ποια κάνουν για αυτόν τον σκοπό και ποια όχι!
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries