Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 22-03-10, 14:53
Το avatar του χρήστη water_turtle_lover
water_turtle_lover Ο χρήστης water_turtle_lover δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-01-2010
Περιοχή: Χολαργός /Αθηνα
Μηνύματα: 285
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χριστόφορος Μίχας Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναί είναι λίγο ακριβό. Υπολόγιζε γύρω στα 15 ευρώ για τις διαστάσεις σου. Εχει στο τέλος της Ερμού από την Αθηνάς (είδη πλαστικών). Σου το κόβουν σε ότι διαστάσεις θέλεις και πάχος. Τα χρήματα που σου λέω είναι για 5 mm για να μην στραβώνει.
Δυστηχως δεν μπορω να παω εκει,γιατι δεν περναμε συχνα και ειναι δυσκολο να πεισω τους γονεις μου να κανουμε τοσο δρομο μονο γι'αυτο....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fighterfish Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και είναι κάπως παράξενο το ενυδρείο σου (έχει στρογγυλεμένες άκρες ?)

Δες αυτό το άρθρο
http://www.malawicichlidhomepage.com...ght_cover.html

επίσης ιδέες θα σου δώσει και η πρώτη σελίδα αυτού του άρθρου.
http://www.malawicichlidhomepage.com.../planted1.html

Γενικά με τζάμια και σιλικόνη φτιάχνεις ότι θες.
Εγω έτσι φτιάχνω όλα τα καπάκια μου για΄τι ποτέ δεν χωρούν οι λάμπες που θέλω να βάλω....

Αν καταλήξεις, πρόσεχε τι πάχος κρύσταλο θα βάλεις...
Αν βάλεις χοντρό κρύσταλο και είναι μεγάλες οι διαστάσεις θα είναι ασήκωτο το καπάκι που θα φτιάξεις.

Απο την άλλη δες αν μπορείς απλά δεξιά και αριστερά απο το σύστημα λάμπας σου να στηρίξεις δύο απλά κρύσταλα, έτσι ώστε απλά να ακουμπανε, ετσι και το φως θα περνά, και τα ψάρια δεν θα πετάγονται έξω...
Ευχαριστω πολυ,πολυ κατατοπιστικο το αρθρο....Ναι,ειναι παραξενο το ενυδρειο,εχει στρογγυλεμενες ακρες.Επειδη δεν βρισκω καποιο μαγαζι με πλεξι εδω κοντα,θα το κανω γυαλινο.Δεν θα βαλω δεξια κι αριστερα απο την λαμπα το γυαλι,γιατι μαλλον(δηλαδη ειμαι σχεδον σιγουρη)θα το ριξω κατω καποια μερα...Οποτε λεω να το στηριξω πανω στις ασημενιες υποδοχες.Τι νουμερο μου προτεινετε να το κανω??12αρι ειναι καλο???
__________________
'Ελενα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη water_turtle_lover : 22-03-10 στις 14:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02340 seconds with 10 queries