Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 11-02-03, 22:32
Odoiporos Ο χρήστης Odoiporos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: World
Μηνύματα: 78
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Odoiporos
Προεπιλογή

Λιγο πριν τα ταϊσω εκατσα και παρατηρησα οτι, αναπεουν κανονικα, εχουν και τα δυο εχουν πιασει απο ενα σημειο και σχεδον δεν το αφηνουν, εχουν ελαφρως χασει το χρωματα τους αλλα αλλωτε δειχνουν, ειδικα ο αρσενικος, απιστευτα χρωματα και αλλωτε τα χανουν, δεν δειχνουν ενδιαφερον για τιποτα, ειναι ολη την ωρα στο βυθο διχως ομως να στηριζονται σε αυτον και δεν εχουν καποιο σημαδι απο ασθενεια (εξωτερικα, δεν μπορω να δω κατι) και ειδα οτι και οι δυο τσιμπολογουν το χαλικι! . Μολις πριν λιγο τα ταϊσα με bloodworms και το ζευγαρακι μου δεν εδειξε το παραμικρο ενδιαφερον ! δεν τα ειχα ταϊσει τα ψαρια 2 μερες. ολα τα αλλα εκαναν επιδρομη και καθετες εφορμησεις προς το φαϊ ενω το ζευγαρακι και συγκεκριμενα ο αρσενικος ισα ανεβηκε μεχρι την επιφανεια για επιθεωρηση και επεστρεψε στη θεση του στο βυθο αναμεσα σε μια συσταδα απο Cabomba caroliniana και το θηλυκο σχεδον δεν εφυγε απο την λακουβα που εχω σχηματισει για να βαλω νεα φυτα συντομα. εκτος των αλλων, ειδα για πρωτη φορα μετα απο τοσους μηνες (4 μηνες εχω το ζευγαρι) τον αρσενικο να εχει τοσο μα τοσο εντονα και ομορφα χρωματα!!! ειναι οπως τον εβλεπα σε διαφορες ιστοσελιδες και ζηλευα τα χρωματα, ηταν σχεδον ψευτικα!!! επισης η θηλυκια εδειξε και καποια σημαδια επιθετικοτητας προς καποιους αλλου φιλοξενουμενους, στα Paracheirodon axelrodi (Cardinal Tetra)!!! Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει. δεν τα εχω ξαναδει να συμπεριφερονται ετσι. δεν μπορω να βρω στο διαδυκτιο που να δικαιολογει την ολη τους συμπεριφορα. τι δεν παει καλα ρε παιδια???
__________________
Stef
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 11 queries