Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 28-01-03, 15:33
Το avatar του χρήστη BILAS
BILAS Ο χρήστης BILAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Περιστέρι-Αθήνα
Μηνύματα: 162
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Devilsnake

2)Και 1-2 τόνους νερό να τους δώσει δεν πρόκειται να γίνουν 20-25 εκ. (μην λέμε ότι θέλουμε)!!!!!!!!!

3)Από την ώρα που σχεδιάζεις να φτιάξεις ένα μεγαλύτερο ενυδρείο γι'αυτους είσαι μια χαρά.
Στο πρωτο συμφωνω απολυτα οτι μπορει να κρατησει 2Δισκακια.
Τωρα στο δευτερο πρωτα απο ολα εχεις δικιο σε ενα μονο πραγμα (μην λέμε ότι θέλουμε)!!!!!!!!! για αυτο προσεχε τι λες , γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν εχεις δει ποτε μπροστα σου μεγαλο Δισκο πραγματικα.1)Εγω θα πω μονο για μια περιπτωση που εχω δει και ηταν διπλα μου και αλλος απο το Board που τωρα αυτο το ενυδρειο φιλοξενει τις Αφρικανες του.2)Δεν ειπα ποτε(αυτο το υπονοεις εσυ)οτι το κυριοτερο(οχι οτι δεν ειναι σημαντικο)ειναι ο ογκος του ενυδρειου,ας συνεχισει τις ιδιες αλλαγες νερου που κανει ο polleni και να μας πει σε κανα 6μηνο ποσο θα εχουν γινει οι Δισκοι του.Αν σας χαλαει το 20-25 να το κανω 19-23(να τα αφησω )Και ειναι πολυ συνηθισμενο να φτανουν οι Δισκοι σε 18-20cm σε ενυδρεια.Θα συμφωνησω με τον kroud στο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kroud

Το εχω επαναλαβει παλι οτι οι δισκοι πανε κατα ομαδες,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορεις να κρατησεις σε ενα καλο full planted 2 δισκους με αρκετες κρυψωνες κτλ...Το προβλημα εδω εχει να κανει με την περιποιηση και το τεχνικο περιβαλλον που πρεπει να προετοιμασεις για να εχεις μια ικανοποιητικη αναπτυξη και μια σωστη διαβιωση.Αρα εδω μπαινει η εμπειρια και συναμα καποια χρηματα.
Αρκετοι εχουν προβλημα οταν βαζουν νεους Δισκους και μικροτερους γιατι ακολουθουν αυστηρα το τεχνικο περιβαλλον με το φυσικο τους περιβαλλον και βαζουν μονο ριζες μεσα και κανα δυο ανουμπιες ετσι για να σπαει οπτικα.Δεν εχουμε 1-2τονους νερο με 4ψαρια για να μπορουν να αποφευγουν το ενα το αλλο σε μια διαμαχη αναμεσα τους.Προσφατα ενας redmalboro μπηκε στο ενυδρειο(ευχαριστω και παλι ειναι υπεροχος ASCCO) μου ο οποιος ειναι ο μισος ακριβως απο το ζευγαρι και αυτο που τον ειχε σωσει πραγματικα(τις πρωτες 2βδομαδες τωρα κυκλοφορει αναμεσα με τους αλλους το σκατο) ηταν οτι μπορουσε με ανεση να περασει αναμεσα απο τα φυτα στο πισω μερος του ενυδρειου χωρις να τον ακολουθησουν οι μεγαλυτεροι(βασικα μονο το θυληκο τα ειχε με τον μικρο).Και σιγουρα δεν θα βαλεις μονο εναν μεσα
__________________
Γεια σας , Ηρθα.
Έχασα τίποτα
Βασίλης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01661 seconds with 11 queries