Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 28-01-03, 07:23
kroud Ο χρήστης kroud δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: AΘΗΝΑ(ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
Μηνύματα: 292
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavloukos
. Ας μην είμαστε και παράφρονες ... γνώρισα ένα παιδί στο Ρέθυμνο ο οποίος διατηρεί 3 δίσκους εδώ και 1 χρόνο σε 800 λίτρα με pH 8.0! Λέμε για παράδειγμα. Πάντως αν το πάω με το βιβλίο, με τις συνθήκες του νερού μου δεν θα πρέπει να βάλω κανένα ψάρι
Και αυτο τι σημαινει?Οτι οσοι εχουμε ph 8 μπορουμε να κραταμε και δισκους? Μην τρελαθουμε!!!Εχω κι εγω τετοιου ειδους παραδειγματα απο ασχετους που δεν θελουν να καταλαβουν μερικα βασικα πραγματα.
Αυτα που ειπαν δεν ηταν για εσενα φιλε pavlouko αλλα ενα ξεσπασμα για το παραδειγμα που εφερες γιατι εχουν ειπωθει και στο παρελθον τετοιου ειδους παραδειγματα.Το θεμα ειναι να το δεχομαστε ως παραδειγμα προς αποφυγην.
Στην περιπτωση σου, επειδη δεν θελεις για καποιον δικο σου λογο να μπεις στην διαδικασια να μειωσεις το ph( πιστεψε με δεν ειναι και κατι το φοβερο),τοτε να ασχοληθεις με αφρικανικες κιχλιδες.
Τους δισκους σε τετοιες συνθηκες ξεχασε τους!!!!Ο φιλος σου ειναι πολυ τυχερος που το ζουν(σιγουρα οχι ευχαριστα) 1 χρονο, αν και δεν τους βλεπω να την βγαζουν 2ο.
Δεν σας εχει κανει εντυπωση οτι πολλοι επαγγελματιες λενε οτι οι δισκοι τους απο γερμανια ζουν και σε υψηλο ph και μετα απο ενα μηνα αδειαζουν τα ενυδρεια τους και ξαναγεμιζουν με αλλα 40-50 κομματια?Που πανε ολοι αυτοι οι δισκοι?Μηπως ερχονται οι ιδιοι και ξαναγοραζουν γιατι δεν ηταν και τοσο τυχεροι?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries